Jednu z fasád na Rajskej ulici v Bratislave zdobí nadrozmerný mural od ilustrátoriek z Ové Pictures.
Ide o interaktívnu street art maľbu, ktorej pointu dotvára instagramový filter. Ilustrácia vznikla ako súčasť kampane pre O2 Junior SIM-ku a okoloidúcich bude upozorňovať na to, že deti sa môžu bezpečne hrať aj v digitálnom svete.
Bočnú fasádu štvorpodlažnej budovy na Rajskej ulici v bratislavskom Starom Meste zdobí nápaditá street art ilustrácia zobrazujúca hrajúce sa deti. Keď však okoloidúci naskenuje cez svoj mobilný telefón QR kód a na maľbu sa pozrie cez instagramový filter, všetko sa zmení. Do ilustrácie sa dostanú virtuálne hrozby v podobe animovaných postavičiek, ktoré priebežne miznú a objavujú sa. Výsledkom je akési digitálne ihrisko, kde sa deti môžu hrať v bezpečí pred nástrahami, ktoré voľným okom nevidieť. O2 takýmto spôsobom upozorňuje na nástrahy online priestoru, ktorým sa dá predchádzať aj vďaka novej O2 Junior SIM karte.
„Celá kampaň stojí na metafore detského uličníctva, kedy mládež robí bláznovstvá nielen vonku na ihrisku, ale aj cez mobil. Vďaka interaktívnemu muralu sa nám podarilo prepojiť fyzický a online svet, kde virtuálne hrozby zastaví O2 Junior SIM-ka. Tá je navrhnutá pre potreby rodičov, ktorí chcú mať aktivity svojich detí v dobe nových digitálnych technológií pod palcom,“ približuje komunikačný expert Lukáš Valla z O2.
Autorkami nadrozmerného muralu sú ilustrátorky Veronika Obertová a Michaela Čopíková z Ové Pictures. Ilustráciu maľovali na fasádu približne dva týždne a jej rozmer je 15x22m.
„Keď nás oslovili vytvoriť grafiku na obrovskú stenu v meste, veľmi sme sa potešili. Dostali sme relatívne voľné zadanie, ktoré sme mohli spracovať našim štýlom. Maľba hovorí o dôležitosti bezpečnosti detí na internete. Je to síce pekné ihrisko, ale s mnohými neviditeľnými nástrahami, ktoré treba neustále pripomínať. Veríme, že naša tvorba okoloidúcich zaujme a téma bezpečnosti detí v online priestore bude mať čo najširší dosah,“ povedali ilustrátorky Veronika Obertová a Michaela Čopíková z Ové Pictures
Kreatívne riešenie zastrešila agentúra Triad, ktorá pripravila aj technické riešenie pre filter. Ten sa podľa slov fullstack developera Roman Janajeva z Triadu pripravoval v Meta Spark Studiu v kombinácii s patch editorom a skriptovaním. Ilustrácia na stene slúžila ako trackovacia mapa, na ktorú boli naviazané jednotlivé animácie. Ovládanie ilustrácií je naprogramované tak, aby jednotlivé hrozby začali vyliezať postupne v náhodných intervaloch, vďaka čomu výsledok pôsobí prirodzene a pútavo.
Interaktívny mural bude zdobiť ulice Starého Mesta do konca júla.