Ako na to: Aplikácia Samsung Health vás bude za každú aktivitu odmeňovať

3

Sledovať si svoju aktivitu a šport neodmysliteľne patrí k smartfónu.

My sa pozrieme na to, ako to robiť cez aplikáciu Samsung Health a prečo je práve táto aplikácia pre používateľov tejto značky výhodná. Health nie je vlastne len aplikácia, je to platforma. Spája v sebe záznamník športových aktivít, vášho tepu alebo stresu, hmotnosti, spánku, kofeínu, skrátka vášho celého dňa a noci. Je len na vás, čo všetko si chcete zaznačiť, automaticky sledovať a ako detailne.

Krok 1 – Inštalácia

Aplikácia Health by mala byť vo vašom zariadení od Samsungu nainštalovaná. Ak nie je, nájdete ju v obchode Google Play. Aplikácia je dostupná pre všetky smartfóny s operačným systémom Android a navyše je zabudovaná aj v športovom náramku Gear Fit2 a inteligentných hodinkách Gear S3 od Samsungu.

Výhodou Health na Samsungu je fakt, že aplikácia podporuje zabezpečený priestor Knox a všetky vaše dáta sú v telefóne dobre chránené. Health sa nachádza v hlavnom menu systému, pravdepodobne umiestnená v spoločnom priečinku s názvom Samsung. Tam nájdete aj iné aplikácie od tohto výrobcu.

Ikona sa môže jemne líšiť podľa použitého smartfónu a grafickej nadstavby.

Krok 2 – Môj profil

Aplikácia si na začiatok potrebuje uložiť informácie o vás. Ak už ste niekedy Health použili na inom smartfóne, údaje sa zosynchronizujú a prenesú do nového smartfónu. Na hlavnej obrazovke je v hornej časti ikona hlavy. Tá zobrazí informácie o používateľovi. Teda o vás – či ste muž alebo žena, koľko vážite, meriate a kedy ste sa narodili.

Nasleduje vyplnenie toho, čo od seba očakávate. Nuž, aplikácia vás bude trošku motivovať hláseniami a pripomínaním sa, že by ste mali niečo robiť. Preto si zvolíte jeden z piatich typov aktivít. Podľa vášho zdravotného stavu to môže byť malá až žiadna alebo na opačnom konci veľmi ťažká aktivita. Tu si budete môcť sledovať aj vaše trofeje a odmeny. Nebude to len o tvrdej drine. Pochváliť sa možno občas budete musieť sami, ale odmeny sa tu uložia a nestratia.

Aplikácia sa snaží odmeňovať za každý úspech, nielen veľké rekordy. Tak je to správne. Aj preto máme Samsung Health radi.

 

Krok 3 – Výber športových a sledovaných činností

Poďme si vybrať položky, ktoré nás zaujímajú. Ťuknutím na tri zvislé bodky sa zobrazí menu. Položka Spravovať položky zobrazí Ciele, ProgramyVšeobecné monitory. Monitory životného štýlu umožnia sledovať napríklad:

 • prísun jedla
 • pitie vody
 • hmotnosť
 • spánok
 • srdcový tep
 • hladinu glukózy v krvi a ďalšie.

Niektoré veličiny sa dajú zadať ručne, iné nebudete môcť zadať v prípade nekompatibilného smartfónu. Ďalšie zase môžete napojiť na hardvérové príslušenstvo a pripojiť k aplikácii Health.

Tip pre vás: Nezabudnite sa pri športe občas odfotiť. Niektoré monitory podporujú pridávanie až troch fotografií.

Ciele

Programy

Monitory cvičenia

Krok 4 – Poďme na to!

Teraz je správny čas sa trošku pohnúť 😊. Ako fungujú jednotlivé monitory? Ide o to, aký monitor to konkrétne bude. Napríklad ak máte smartfón Samsung Galaxy S7, môžete merať srdcový tep a hladinu stresu. Ak si takýto monitor zapnete na hlavnú obrazovku aplikácie Health, uvidíte iba štatistiky synchronizované z iného zariadenia. Napríklad z hodiniek, náramku alebo v našom prípade Galaxy S7.

Manuálne sa tu údaje zadávať nedajú. Chôdza je rozpoznávaná automaticky, ostatné športy buď zaznamenáte ručne alebo sa prenesú z náramku / hodiniek. Tie dokážu množstvo športov rozpoznať automaticky.

Tip pre vás: Položky preusporiadate tak, že na ne ťuknete prstom a chvíľu podržíte. Položka / monitor aktivity sa uvoľní a pohybom prsta mu dáte novú polohu.

Prečítajte si aj:

Ako na to: Samsung Knox pomáha ukryť vaše fotky a aplikácie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

3 komentáre

 1. Martin Melichac on

  Dobry den,
  zaujimalo by ci tato aplikacia funguje aj inych mobiloch..napr. LG G5 s android 6.0.1.
  A takisto spominate hodinky Gear S3…tak tiez ma zaujima kompatibilita Hodinky Gear G3 , aplikacia Shealth a LG mobil.
  Dakujem

 2. Pingback: PlankPad prináša cvičenie hravou formou | TOUCHIT

Pridaj komentár