Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Smartfóny sú denne naším digitálnym a inteligentným pomocníkom a uchovávame si v nich náš celý digitálny život. Fotografie, videá, e-maily, kreditné karty, bankové informácie, všetko máme teraz na dosah ruky. Bezpečnosť týchto zariadení je preto dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Každý z nás hľadá v smartfóne predovšetkým skvelý fotoaparát, vysoký výkon a pekný dizajn, no pri výbere by sme sa mali zamerať aj na maximálne možné zabezpečenie a ochranu svojich osobných údajov. Ako si vo svete plnom kybernetických útokov udržať svoje spomienky v súkromí a všetky svoje osobné a finančné údaje v bezpečí?

Každý výrobca telefónov ponúka svoje osvedčené riešenia na bezpečnosť, no nie všetky značky dávajú na bezpečnosť rovnaký dôraz. Spoločnosť HONOR je známa aj tým, že výrazne investuje do ochrany osobných údajov používateľov pri vývoji svojho softvéru a hardvéru. Technologické inovácie, ako aj ochrana súkromia používateľov sú tak súčasťou každého nového smartfónu. Bezpečnostné riešenia spoločnosti HONOR využívajú technológie na ochranu súkromia, ktoré minimalizujú prístup tretích strán k vašim súkromným informáciám.

Ochrana súkromia je základným právom našich používateľov a my sme si ochranu súkromia stanovili ako nevyhnutnú podmienku pre všetky produkty a služby, ktoré poskytujeme. Od počiatočného návrhu až po finnálny produkt dbáme pri každom kroku na ochranu osobných údajov a používateľom nad nimi poskytujeme autonómnu kontrolu,“ uvádza sa v oficiálnom vyjadrení spoločnosti HONOR.

Duálny operačný systém a samostatný čipset pre zabezpečenie

HONOR Magic4 Pro sa ako jedna z mála vlajkových lodí môže pochváliť duálnym operačným systémom TEE (Trusted Execution Enviroment), ktorý bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm. Tento operačný systém prináša zvýšené požiadavky na bezpečnosť kľúčových služieb po celom svete. HONOR Magic4 Pro je tiež vybavený samostatným bezpečnostným čipsetom, ktorý poskytuje maximálne zabezpečenie pre heslá a biometrické údaje, ako sú identifikácia tváre alebo odtlačky prstov.   

Súkromný hovor s využitím umelej inteligencie

Funkcia súkromného hovoru s využitím umelej inteligencie (AI) dokáže v smartfóne HONOR Magic4 Pro  účinne minimalizovať únik zvuku a chrániť tak vaše súkromie. V režime súkromného hovoru AI môžete telefonovať bez toho, aby ste sa obávali, že hovor budú počuť ľudia vo vašom okolí, najmä keď idete výťahom, autom alebo sa práve nachádzate na stretnutí. Funkciu si aktivujete prejdením do ponuky Nastavenia > Funkcie sprístupnenia > Súkromný hovor AI a zapnúť alebo vypnúť ho.

Možnosti ochrany súkromia pri obrázkoch

Funkcie ochrany súkromia funguje aj pri zdieľaní obrázkov:

  1. Pred zdieľaním obrázkov z nich môžete odstrániť údaje o polohe a parametroch, aby ste zabránili odhaleniu citlivých informácií.
  2. Túto funkciu aktivujete nasledovne. Pri fotke kliknite na „Odstrániť informácie o polohe“ a „Odstrániť informácie o fotografii“.

Uzamknutie poznámok

Funkcia uzamknutia poznámok poskytuje ochranu heslom pre dôležité informácie, s ktorými ste sa podelili so svojim smartfónom. Údaje sa tak spracúvajú iba v zariadení a nebudú sa odosielať na žiadne servery.

Objavte neznáme a nebezpečné bluetooth zariadenia

Niektoré zariadenia s funkciou bluetooth sa používajú na určovanie vašej polohy  a môžu tak byť zneužité na sledovanie alebo ďalšie záškodnícke aktivity. HONOR Magic4 Pro má preto k dispozícií funkciu na zisťovanie týchto neznámych narušiteľov. Keď systém zistí, že nejaké zariadenie sleduje váš telefón na určitú vzdialenosť, telefón HONOR vás na to upozorní a vy môžete podľa zosilňujúceho zvuku tento signál vystopovať. Túto funkciu môžete kedykoľvek vypnúť.

Uzamknutie aplikácií

Užívatelia telefónov HONOR majú k dispozícií aj funkciu uzamknutia aplikácie, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k súkromným informáciám. K uzamknutým aplikáciám je možné pristupovať len po overení, aby sa zabezpečilo súkromie majiteľa zariadenia. Pre viac informácií prosím navštívte www.hihonor.com.

Značky: