Ako zakázať aktualizáciu ovládačov vo Windows?

2

Cez lokalitu Windows Update sa prenášajú aj ovládače.

To nie je tajomstvom a vlastne mnoho výrobcov sa na to spolieha. Aj preto nie všetci pridávajú do systému vlastný nástroj na sťahovanie aktuálnych ovládačov. Ak ale chcete zachovať ovládače priamo od výrobcu a nechcete, aby sa vám sťahovali automaticky cez Windows Update, je tu riešenie. Funguje ale iba na verzii Windows 10 Pro.

Ako na to?

Otvorte Local Group Policy Editor príkazom gpedit.msc zadaným v okne Spustenie (Win + R).

windows

V stromovej štruktúre sa dostaňte na položku Konfigurácia počítača – Administrative Templates – Windows Components – Windows Update. Na položku Windows Update kliknite a vpravo vyberte položku Do not include drivers with Windows Updates.

windows local group policy editor

Dvojklikom zobrazíte jej konfiguračné okno, v ktorom zvolíte voľbu Disabled a tlačidlom OK svoju výber potvrdíte.

windows local group policy editor

Prečítajte si aj:

Ako zrýchliť spustenie Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Michal Reiter on

    To je pravda, editor skupinovej politiky je len na pro. Neuvedomil som si to kedze vacsinou pouzivam pro verziu. Uviedol som to aj do clanku. Dakujem

Pridaj komentár