Ako zamknúť ikony na domovskej obrazovke? (Xiaomi / Redmi)

0

Občas sa nám ikony nejako poprehadzujú, dá sa tomu ale zabrániť.

Nejde o nič zložité, no základný Android toto nemá a výrobcovia smartfónov rozšírené možnosti pridávajú práve cez svoje nadstavby.

Ako na to?

Podržte prst na prázdnom mieste domovskej obrazovky. Jej zobrazenie sa zmenší a pribudnú ďalšie ovládacie prvky.

Ťuknite na tlačidlo Nastavenia a aktivujte prepínač Zamknúť rozloženie Domovskej obrazovky. Týmto sa ikony uzamknú a nebudú sa dať premiestňovať. Na akékoľvek zmeny treba túto voľbu deaktivovať. Aplikácie sa, samozrejme, budú dať odinštalovať.

Prečo sa premiestňujú ikony?

V tejto súvislosti je tu ešte tip na to, ako vypnúť premiestňovanie ikon. Toto poznáte na iOS. Odinštalujete aplikáciu a ikony sa posunú o jednu sprava doľava. Kto chce má možnosť si to takto nastaviť. Môže vás ale mýliť, že ikona vašej aplikácie nie je na mieste, kde ju očakávate.

Preto je treba nechať vypnutú alebo vypnúť voľbu Vyplňte bunky nenainštalovaných aplikácií.

miui icon settings

Prečítajte si aj:

Ako na súkromie v telefónoch Xiaomi?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár