Ako zrýchliť spustenie Windows 10?

0

Rýchle spustenie je špeciálna funkcionalita, ktorá však môže prinášať rôzne problémy.

Štandardne je aktivovaná a jej zmenu môže vykonať len správca počítača. To pravdepodobne budete môcť aj vy, keďže váš účet je v skupine administrators. Výnimkou môžu byť firemní používatelia, ktorých nastavenie systému spadá pod firemnú politiku nastavení a je vynucovaná na diaľku.

Rýchle spustenie systému pomáha s jeho zavedením po vypnutí. Časť informácií je totiž uložená na disku a systém sa spustí rýchlejšie ako pri postupnom zavádzaní jednotlivých procesov odznova. Preto, ak potrebujete v systéme vykonať nejaké zmeny, je nutné ho reštartovať. Nestačí ho vypnúť a zapnúť.

Kým je aktivované rýchle spustenie, nemusia občas správne fungovať pripojené zariadenia. Napríklad tlačiarne alebo myši, prípadne externe pripojené klávesnice. Takisto sa môžete stretnúť s problémami pri pokuse o pripojenie na VPN. Vtedy je potrebné počítač vypínať bez voľby rýchleho spustenia.

Ako na to?

Skontrolujte aktuálne nastavenia systému a tejto funkcie – Ovládací panel\Hardvér a zvuk\Možnosti napájania\Systémové nastavenie

Kliknite na Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia. Tým sa sprístupnia voľby na odškrtnutie nastavenia na vypnutie.

Voľbu na rýchle spustenie stačí vypnúť. Reštartujte počítač.

ovladaci_panel_rychle_spustenie

Rýchle spustenie má ale svoj názov naozaj charakteristický. Pocítite mierne pomalšie zavedenie systému ako aj jeho vypínanie.

Prečítajte si aj:

Ako zálohovať súbory priamo cez Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár