Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spolupráca v oblasti bankopoistenia bude platiť v regióne strednej a východnej Európy.

  • Allianz bude poskytovať klientom UniCreditu životné, neživotné a zodpovednostné poistenie na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Bulharsku, Chorvátsku, Rumunsku a Slovinsku
  • Nové partnerstvo posilňuje expanziu skupiny Allianz na rastúcich poistných trhoch

Skupina Allianz a UniCredit uzatvorili dlhodobú dohodu o spolupráci v oblasti bankopoistenia v regióne strednej a východnej Európy (CEE). Dohodou, ktorá začne platiť v druhej polovici roka 2018, bude UniCredit spolupracovať výhradne s Allianzom. Svojim zákazníkom poskytne prístup k životnému a neživotnému poisteniu a poisteniu zodpovednosti na Slovensku, v Čechách, Bulharsku, Chorvátsku, Maďarsku, Rumunsku a Slovinsku.

Spolupráca je kombináciou silnej bankovej franšízy UniCreditu s bohatými znalosťami z poistného odvetvia skupiny Allianz. Klienti UniCreditu tak získajú jednoduchý prístup k poistným riešeniam Allianz prostredníctvom širokej UniCredit siete a digitálnych platforiem. Lokálne trhové spolupráce budú postupne implementované v súlade so všetkými miestnymi predpismi a reguláciami.

„Zákazníci UniCreditu budú môcť využívať rozsiahle skúsenosti z oblasti poistenia života, zdravia, majetku a zodpovednosti. Zákazníkov tak vieme chrániť v kľúčových okamihoch ich života. UniCredit a Allianz zdieľajú spoločný záväzok, a to pokračovať v raste v regióne strednej a východnej Európy. Teší nás, že spoločnosť UniCredit si vybrala Allianz za najlepšieho poskytovateľa poistných riešení pre svojich zákazníkov. Partnerstvo považujeme za potvrdenie našej úspešnej stratégie v regióne strednej a východnej Európy,“ povedal Petros Papanikolaou, šéf regiónu strednej a východnej Európy Allianz.

„Toto partnerstvo rozšíri ponuku UniCreditu o kompletný sortiment produktov životného a neživotného poistenia, ako aj o skvelé služby pre našich individuálnych a malých podnikateľov, ktorí ťažia z našej vedúcej pozície v regióne, ako aj silnej značky a znalosti Allianz,“ povedal šéf divízie CEE v UniCredit Carlo Vivaldi.

Stredná a východná Európa predstavuje významný rastúci poistný trh. Miera penetrácie poistenia je výrazne nižšia ako v západnej Európe. Je predpoklad, že práve bankopoistenie bude dôležitým distribučným kanálom, ktorý v najbližších rokoch zaplní túto medzeru.

Značky: