Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Oficiálne začína celosvetové partnerstvo s olympijským a paralympijským hnutím
  • Allianz rozširuje pilotný program s cieľom spojiť športovcov, tímy, dobrovoľníkov a fanúšikov vo viac ako 200 krajinách
  • Olympijské a paralympijské hnutie Allianz podporí svojimi produktmi a službami

1. januára 2021 Allianz oficiálne odštartoval 8-ročné celosvetové partnerstvo s olympijským a paralympijským hnutím, nadväzujúc na doterajšiu spoluprácu s paralympijským hnutím, ktorá trvá už od roku 2006. „Allianz je hrdá, že podporuje olympijské a paralympijské hnutie ako „oficiálny poisťovací partner“. Ako podporovateľ a partner športového ekosystému a cez zdieľanie základných hodnôt ako excelentnosť, priateľstvo, inklúzia a rešpekt, je Allianz a jej 147-tisíc zamestnancov nadšených, že sa môžu starať o športovcov, ich rodiny a ich ambície,” uviedol šéf skupiny Allianz Oliver Bäte.

Už od oznámenia partnerstva, v septembri 2018, poisťovateľ začal zapájať fanúšikov, športovcov, tímy a zamestnancov cez zdravie na štyroch pilotných trhoch – v Austrálii, Číne, Francúzsku a Španielsku. Allianz predstavil Týždeň pohody Austrálskeho olympijského výboru ako prezentáciu spôsobov zlepšenia duševného zdravia. Allianz takisto spolupracoval s organizačným výborom Olympijských hier v Paríži 2024 s cieľom povzbudiť zamestnancov, klientov a partnerov, aby sa chôdzou a behom zapojili do výzvy „Club Paríž 2024”, zameranej na pohyb a účasť na hrách.

Svetová poisťovacia spoločnosť Allianz rozšíri lokálne iniciatívy zamerané na spojenie so športovcami a fanúšikmi z celého sveta. Jednou z nich je, že svojim klientom a zamestnancom ponúkne možnosť zapojiť sa do štafety olympijskej pochodne v Pekingu 2022. V duchu hodnôt hnutia zapojí Allianz aj mládež do športových táborov, kde si môžu vyskúšať jednotlivé športy a vybudovať priateľstvá, či učiť sa od atlétov. Allianz ďalej podporí hnutie inovatívnymi poistnými riešeniami a službami.

„Ihneď, po ohlásení nového partnerstva v roku 2018, začali naše tímy spoločne pracovať na kľúčových pilotných trhoch, s cieľom podporiť športovcov a olympijské hnutie,” uviedol prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach. „Na začiatku nového olympijského roka sme nadšení, že môžeme začať plnohodnotnú globálnu spoluprácu s Allianz,” dodal.

„Allianz prináša globálnu viditeľnosť ľuďom, schopnostiam a hodnotám paralympijského hnutia. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú fázu,” uzavrel prezident Medzinárodného paralympijského výboru (IPC) Andrew Parsons.

Partnerstvo Allianz s olympijským a paralympijským hnutím potrvá od roku 2021 do roku 2028. Viac informácií nájdete na stránke Allianz.

Značky: