Android 8.0 Oreo prináša lepšie prihlásenie do verejných sietí

0

Android 8 vám ušetrí starosti s verejnými sieťami.

Do nich sa totiž treba častokrát prihlásiť. Aj bez zadania hesla, no jednoducho treba odsúhlasiť podmienky používania. Ide o tzv. Captive portal, teda stránku, ktorú treba potvrdiť, až potom môžete surfovať. Toto dobre poznajú tí, čo lietajú z viedenského letiska.

Netvrdíme, že potvrdiť stránku je problém. Nemusíte si ju ale všimnúť, pretože táto informácie o potrebe „Prihlásenie do W-Fi“ sa zobrazí v stavovom riadku. Niekedy sa vôbec nezobrazí. A vy sa snažíte surfovať, no žiadna stránka sa nenačíta.

Práve toto rieši nový Android. Zmena je kozmetická, no teraz na prvý pohľad uvidíte priamo pri konkrétnej Wi-Fi, že sa do nej treba prihlásiť. Pekné vylepšenie, čo poviete?

Zdroj: Android Police

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár