Antivírus vo Windows má v sebe bezpečnostné riziko

0

Microsoft ale problém nevidí.

Nová verzia softvéru Microsoft Defender Antivirus (kedysi Windows Defender) povoľuje stiahnutie súboru na definované miesto na disku. Správu priniesol server MSPoweruser.

microsoft-defender

Program totiž podporuje sťahovanie súborov cez príkazový riadok. Táto funkcia je určená na jednoduchšiu správu programu pre administrátorov. Použitie príkazového riadku na funkcie Defendera nemá pre bežného používateľa zmysel.

V slovenskej lokalizácii sa program označuje ako Windows Zabezpečenie. Je súčasťou komplexného celku na ochranu Windows 10. Podľa vyššie uvedeného príspevku na Twitteri je teoreticky možné zneužiť program na stiahnutie škodlivého kódu. Ten by však nemal administrátorské oprávnenia na to, aby sa spustil. Preto by táto funkcia nemala predstavovať bezpečnostné riziko.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Tieto antivírusy budú podporovať Windows 7

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár