Apple sa vraj chystá do budúcich generácií slúchadiel pridať senzory okolitého svetla na sledovanie hladiny kyslíka v krvi a srdcového rytmu.

Portál DigiTimes uvádza, že Apple poveril spoločnosť ASE technology výrobou senzorov okolitého svetla a predpokladá, že tieto senzory by sa mohli použiť na monitorovanie počtu krokov, pohybu hlavy a sledovanie srdcovej frekvencie.

Apple AirPods

Zdroj: GSMArena

Podobnú technológiu používajú napríklad smartfóny radu Samsung Galaxy S, pri ktorých senzor na zadnej strane svetlom presvieti pokožku a následne zmeria zmeny v dĺžke vĺn, ktoré sa odrážajú späť. 

Použitie takýchto senzorov v AirPodoch v ich súčasnej podobe a rozmeroch je pomerne nepravdepodobné, skôr by sme túto technológiu očakávali v slúchadlách typu Powerbeats Pro (obrázok nižšie).

PowerBeats

Zdroj: GSMArena

Spoločnosť Apple by mohla používať senzory okolitého svetla aj na sledovanie hladiny kyslíka v krvi a na meranie telesnej kondície používateľa. Nie je vylúčené, že získané údaje by sa mohli použiť aj na odhalenie zdravotných problémov, ako je napríklad spánkové apnoe.

Apple už pracuje na detekcii a prevencii srdcových ochorení pomocou funkcie EKG v Apple Watch Série 5, pričom sa už dlhší čas hovorí o testovaní týchto fitness funkcií aj pre budúce generácie slúchadiel AirPods.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Pripravuje Huawei novú sériu inteligentných hodiniek? Mohli by niesť označenie Mate Watch

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.