Apple predstavil nový program ako majú vyrábať nezávislí výrobcovia remienky pre hodinky Apple Watch. Ide o podrobný PDF dokument, kde Apple predpisuje v podstate všetko na to, aby remienky spĺňali certifikát „Made for Apple Watch„.

Výrobcovia, ktorí sa so svojimi remienkami už poponáhľali, pravdepodobne takéto označenie nedostanú. Apple predpisuje napr. požiadavky na ochranu okolitého prostredia. Ďalej spôsob, ako remienok zabezpečí, aby meranie tlaku krvi bolo dostatočne presné a aký typ materiálu na remienky by mal byť použitý.  Výrobcovia rovnako nemôžu do remienkov integrovať magnetické nabíjačky, pokiaľ chcú vyššie spomínané označenie získať.

V tejto súvislosti sa vyskytli aj dohady, na čo je vlastne určený skrytý port na hodinkách Apple Watch. Tento sa nachádza priamo na hodinkách v priestore, kde sa pripevňuje vymeniteľný remienok a je chránený krytkou. Apple význam tohto portu nikde nepopisuje, používa ho údajne na vlastné diagnostické účely. Ale vyskytli sa úvahy o tom, že dodatočným príslušenstvom sa dajú cez tento port hodinky aj nabíjať. A to výrazne rýchlejšie, ako štandardnou bezdrôtovou nabíjačkou.

AppleWatchPort_nowat

Skrytý port v hodinkách Apple Watch. Zdroj: iFixit

 

Výrobca Reserve Strap dokonca takýto remienok už ponúka a to za 250 USD. Či ale možnosť nabíjania hodiniek cez tento port Apple v ďalšej aktualizácii firmaware nezakáže, nie je nateraz jasné.

reserve-strap-product

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.