Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ASUS získala ocenenie Best Taiwan Global Brands Awards 2016 a štvrtý rok po sebe je najhodnotnejšou taiwanskou medzinárodnou spoločnosťou.

Ocenenie predstavuje kľúčový ukazovateľ, ako sa darí taiwanským firmám na globálnom trhu, a udeľuje ho Ministerstvo financií Taiwanu v spolupráci s poradenskou firmou Interbrand. Tá počas slávnostného odovzdávania cien oznámila, že hodnota spoločnosti ASUS sa aktuálne odhaduje na 1,748 miliardy amerických dolárov.

„Je pre nás pocta, že sme štvrtýkrát získali ocenenie ako najhodnotnejšia taiwanská medzinárodná spoločnosť,” povedal ASUS CMO Rex Lee, ktorý v mene spoločnosti prevzal ocenenie. „ASUS za posledných 27 rokov výrazne narástol, avšak naša vášeň pre dizajn a inováciu pretrváva. Toto ocenenie je skromným uznaním našej snahy a tešíme sa na vývoj ďalších strhujúcich produktov a služieb.”

Rok 2016 bol pre ASUS výnimočný. Spoločnosť zaznamenala pretrvávajúci úspech najmä v odvetviach dizajnu a inovácií. ASUS získal rekordných 13 ocenení 2016 iF Product Design Awards a 15 ocenení 2016 Red Dot Design Awards. Oceňované produkty sú dôkazom odhodlania spoločnosti ASUS excelovať v dizajne.

ASUS taktiež predstavil tretiu generáciu Zen-produktov vrátane smartfónov ZenFone 3 Series a notebookov ZenBook 3. Jeho herná značka, ASUS Republic of Gamers (ROG), dosiahla dôležitý míľnik a oslávila dekádu existencie. ROG je lídrom na svetovom trhu a už 10 rokov uspokojuje potreby najnáročnejších hráčov.

ZenFone 3 Deluxe je vlajková loď medzi smartfónmi ZenFone 3 Series. Ide o prvý smartfón na svete s kompletne kovovým telom a neviditeľnými pruhmi antén. Vo výbave má 23 MP fotoaparát s najnovším senzorom Sony IMX318, ktorý posúva mobilnú fotografiu na ďalšiu úroveň. ZenBook 3 predstavuje ďalšiu generáciu ZenBookov s ultratenkým šasi s hrúbkou iba 11,9 mm, procesorom Intel Core i7 a 16 GB RAM s frekvenciou 2133 MHz.

ASUS oslávil desiate výročie značky ROG neustálou snahou inovovať herné zariadenia a prinášať extrémny výkon. Najnovšie portfólio ROG produktov obsahuje prvý herný notebook na svete s kvapalným chladením ROG GX800 a exkluzívnu technológiu Aura Sync, ktorá definuje nový štandard pre RGB LED svetelné efekty.

Ocenenia Best Taiwan Global Brands Awards sa udeľujú na základe hodnoty spoločnosti, pričom do úvahy sa berú finančné výsledky, ale aj vplyv značky na spotrebiteľov a jej kompetitívna sila.

Produkty značky ASUS sa tešia z množstva ocenení aj na Slovensku. V ankete Notebook roka 2016 hlasovalo až 22 557 ľudí, ktorí rozhodli, že ich sympatie patria inovatívnym dizajnovým zariadeniam s vysokým výkonom a produktom ASUS udelili v tomto roku najvyšší počet zlatých medailí spomedzi naozaj silnej konkurencie.

Zlaté trio – zlatý ASUS ZenBook 3 v kategórii TOP DESIGN, s patričným náskokom zlatý ZenBook Flip v kategórii TOP 2v1 a zlatý ZenBook UX305 v kategórií zariadení s najlepším pomerom cena/výkon, ktorý zároveň aj s najvyšším počtom hlasov zaútočil na najvyššiu priečku absolútneho víťaza ankety.

Strieborné trio – strieborný ZenBook 3 v kategórii TOP ULTRABOOK, strieborný ASUS ROG GX700 v kategórii vysokovýkonných TOP herných zariadení a strieborný ASUS ROG GL502 v TOP-ke multimediálnych notebookov.

Bronzové duo – bronzový ZenBook UX310 v kategórii TOP PROFESIONÁLNY NOTEBOOK a, s len jednobodovou stratou na striebro, bronzový ZenBook 3 v kategórii TOP PRESS NOTEBOOK, ktorá je jedinou kategóriou, v ktorej nerozhodujú hlasy verejnosti, ale odborná porota zložená z profesionálnych IT novinárov, ktorí sa objektívnemu testovaniu notebookov venujú počas celého roka a stoja za nimi silné mienkotvorné médiá.

Značky: