Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ASUS Republic of Gamers (ROG) predstavil kompletné portfólio herných zariadení na výstave CES 2017 a oznámil prvý ROG router Rapture GT-AC5300, ktorý je navrhnutý špeciálne pre hráčov.

Medzi novinkami v portfóliu ROG sú aj herné notebooky a základné dosky s procesormi Intel Core (‘Kaby Lake’) 7. generácie. Demonštrujú odhodlanie spoločnosti ASUS poskytovať výnimočný výkon a potvrdzujú reputáciu značky, ktorá je voľbou šampiónov (Choice of Champions).

Herné portfólio pre rok 2017 obsahuje herné notebooky GX800VH, G701, G752, GL502, GL702, GL553 a GL753 a stolné počítače GT51CH, GD30, G20CI a GR8 II. Vystavované boli takisto najnovšie základné dosky ROG Maximus IX a ROG Strix ako aj herné príslušenstvo.

Herný router

ROG Rapture GT-AC5300 je prvý router, ktorý je špeciálne navrhnutý pre hranie. Obsahuje tri-band Wi‑Fi, 8 gigabitových LAN portov a vlastný štvorjadrový procesor s taktom 1,8 GHz, ktorý zabezpečuje rýchle a spoľahlivé hranie po sieti. GT-AC5300 má vo výbave aj dvojicu ultra-rýchlych USB 3.0 portov.

Nový router využíva viacero inovatívnych funkcií, vďaka ktorým je hranie po sieti jednoduchšie, rýchlejšie a plynulejšie. Funkcia Gaming Center poskytuje okamžitý prehľad o sieti, takže hráči môžu hneď skontrolovať aktuálny stav internetového pripojenia a jeho stabilitu. Gaming Center im taktiež prezradí, koľko zariadení je pripojených do internetu a aké aplikácie a hry pripojenie využívajú. Gaming Center umožňuje aj jednoduché ovládanie siete. K dispozícii je viacero nastavení, ktoré je možné aktivovať jedným kliknutím. Softvér takisto zobrazuje ping serverov obľúbených hier po celom svete.

GT-AC5300 je prvý herný router s tromi úrovňami zrýchľovania hry. Dva z ôsmich LAN portov sú dedikované na hranie a priorizujú prevádzku siete pre zariadenia, ktoré sú do nich pripojené. Router obsahuje aj funkciu Game Boost, ktorá v kombinácii s dvoma hernými portami priorizuje hernú prevádzku pre najlepšie rýchlosti. Používatelia si môžu vytvoriť vlastnú hernú sieť a urýchliť tak pripojenie medzi routerom a preferovanými hernými servermi.

Funkcia Game Intrusion Prevention System (Game IPS) integruje bezpečnostné technológie spoločnosti Trend Micro a poskytuje robustnú ochranu herných sietí. Game IPS umožňuje, aby boli anti-vírusové programy a firewally v počítači dočasne vypnuté počas hrania, takže sa môže výpočtový výkon využiť na hranie a zároveň sa nestane, aby bola herná prevádzka nesprávne zablokovaná.

Herné notebooky

Herné notebooky ROG pre rok 2017 využívajú najnovšie procesory Intel Core (‘Kaby Lake’) 7. generácie. Tieto procesory sú osadené v notebookoch GX800VH, G701, G752, GL502, GL702, GL553 a GL753.

GX800VH ponúka unikátny systém vodného chladenia Hydro Overclocking pre extrémne pretaktovanie a dvojicu grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení. GX800VH je taktiež prvý herný notebook na svete s 18-palcovým displejom a technológiou NVIDIA G-SYNC pre plnohodnotné hranie v 4K UHD. Vo výbave notebooku nájdete aj mechanickú klávesnicu MechTAG s technológiou anti-ghosting pre 30 súbežne stlačených kláves a prispôsobiteľné ROG Aura RGB LED efekty pre každý kláves.

G752 je navrhnutý s dôrazom na bezkonkurenčný výkon, ktorého základom je odomknutý procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 GPU. G752 má vo výbave pretaktovanú operačnú pamäť DDR4 DRAM s frekvenciou 2800MHz. Takisto obsahuje HyperDrive RAID 0 a najnovšie technológie NVM Express (NVMe) a PCI Express (PCIe) pre rýchle úložiská. Notebook vyniká aj exkluzívnym chladením 3D Vapor Chamber, 120 Hz displejom s technológiou NVIDIA G-SYNC a prvou podsvietenou klávesnicou na svete s technológiou anti-ghosting pre 30 súbežne stlačených kláves.

G701 je vytvorený pre maximálny výkon s odomknutým procesorom Intel Core i7 a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU. G701 ponúka operačnú pamäť DDR4 DRAM s frekvenciou 2800 MHz, technológie HyperDrive RAID 0, NVMe a PCIe a 120 Hz NVIDIA G-SYNC panel. G701 má povrchovú úpravu s prémiovým Bio-Armor dizajnom a nový farebný variant ROG Armor Titanium with Plasma Copper.

GL502 a GL702 sú kompaktné herné notebooky s procesormi až do Intel Core 7. generácie a grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX1070/1060. Vo výbave majú aj 120 Hz NVIDIA G-SYNC displej a podsvietené anti-ghosting klávesnice. Notebooky sú dostupné vo farbách ROG Mist Black with Neon Orange a ROG Armor Titanium with Plasma Copper.

GL553 a GL753 poskytujú vysoký herný výkon procesorov až do Intel Core i7 7. generácie a grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050Ti/1050. GL553 obsahuje klávesnicu s technológiou osvetlenia ASUS Aura a podporu súbežného stlačenia 30 kláves. Funkcia Cooling Overboost umožňuje flexibilné nastavenie rýchlosti ventilátora pre lepšiu stabilitu systému.

Značky: