Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavuje malý, no výkonný sieťový video interkom AXIS I8116-E, ktorý sa ľahko inštaluje aj na úzke zárubne a stiesnené vchodové priestory. Toto zariadenie, vhodné aj na použitie v exteriéri, má zabudované funkcie kybernetickej bezpečnosti a podporuje pokročilú analytiku založenú na hlbokom učení.

Sieťový video interkom AXIS I8116-E je vďaka vhodný krytiu IP65 vhodný aj pre inštalácie v exteriéri. Pri vchodoch orientovaných na východ alebo západ dochádza počas dňa k náročným svetelným podmienkam. Pre jasnú identifikáciu návštevníkov a zachytenie všetkých potrebných detailov je preto dôležitá funkcia WDR, ktorá poskytuje dobrý obraz aj keď snímané scény obsahujú súčasne príliš tmavé alebo naopak až príliš presvetlené oblasti.

Vďaka obrazu s 5MP rozlíšením, WDR, pokročilej video analytike na báze umelej inteligencie, výnimočnej zvukovej kvalite s obojsmernou komunikáciou, a tiež šírke zariadenia iba 48 mm, zabezpečí video interkom AXIS I8116-E jednoduchú inštaláciu a spoľahlivú identifikáciu.

Môžete ho inštalovať pri vstupoch do budov alebo na bezobslužné brány, cez ktoré pravidelne prichádzajú návštevníci, prípadne na zabezpečenie prístupu vodičom v skladoch a nakladacích dokoch, alebo môže poslúžiť aj ako núdzový telefón v odľahlých oblastiach miest, parkov, či univerzitných kampusov. Na šírku meria iba 48 mm (1,89 palca) a je navrhnutý tak, aby ho bolo možné ľahko umiestniť nielen na stenu, ale aj na zárubne, stĺpiky, alebo s pomocou príslušenstva pri inštalácii diskrétne zapustiť priamo do steny.

Video analytika s hlbokým učením

Zariadenie slúži na obojsmernú komunikáciu, a preto interkom disponuje kvalitným zvukom s potlačením ozveny a šumu, aby bolo hlas počuť jasne bez ohľadu na hluk v pozadí. Kamera ponúka maximálne rozlíšenie obrazu 5MP (2592×1944 pixelov) s uhlom záberu 162,3°. Tento výkonný interkom s pokročilou analytikou a procesorovou jednotkou hlbokého učenia disponuje funkciou AXIS Object Analytics, s pomocou ktorej je možné detekovať a klasifikovať ľudí alebo vozidlá – na mieru potrebám klientov a tzv. na okraji siete, teda priamo v zariadení, bez nutnosti využívať dodatočný výpočtový výkon serverov. S podporou platformy ACAP je navyše možné pridávať do zariadenia aj ďalšie aplikácie založené na hlbokom učení od spoločnosti Axis a jej partnerov.

Jednoduchá inštalácia a integrácia

Interkom ponúka rýchlu a flexibilnú inštaláciu, ktorá pomáha udržiavať nízke náklady. Pomocou jediného PoE káblu môžete zvýšiť zabezpečenie dverí, ovládanie zámkov a pridať na vstup kamerový dohľad. Navyše je možné využiť I/O porty pre čítačky na komplexnú integráciu s riešeniami kontroly prístupu. Interkom využíva otvorené štandardy a ponúka bezproblémovú integráciu s poprednými svetovými systémami VMS pomocou VAPIX alebo ONVIF a podporuje aj protokol SIP (Session Initiation Protocol) pre integráciu s telefónnymi systémami. Vďaka tomu, že je toto spoľahlivé zariadenie založené na otvorených štandardoch a rozhraniach, ponúka prakticky nekonečné možnosti integrácie s akýmkoľvek systémom.

Vďaka vstavaným funkciám kybernetickej bezpečnosti pomáha AXIS I8116-E zabrániť neoprávnenému prístupu a chráni systém ako celok. Napríklad funkcia AXIS Edge Vault chráni ID zariadenia Axis a zjednodušuje autorizáciu produktov v sieti používateľa.

Medzi kľúčové vlastnosti IP video interkomu AXIS I8116-E patria:

  • kvalitný obraz a zvuk
  • štíhly stĺpcový dizajn v čiernej alebo bielej farbe
  • jednoduchá inštalácia
  • podpora SIP
  • podpora analytiky založené na hlbokom učení
  • integrované funkcie kybernetickej bezpečnosti
  • pripravený na použitie v exteriéri, odolný voči vandalom (krytie IK07)

Sieťový video interkom AXIS I8116-E je k už dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: