Podpisovanie elektronických zmluvných dokumentov s využitím dynamického biometrického merania štyroch veličín umožňuje B-Sign. Službu ponúka svojim zákazníkom kuriérska spoločnosť DPD.

Pri doručovaní tovaru so zmluvnou dokumentáciou vyžadujúcou podpis teraz môžu spoločnosti využívať službu B-Sign. Počas podpisovania zaslaných zmlúv u kuriéra na tablete sníma využitá technológia štyri kľúčové parametre autora podpisu, ktoré zaručia jeho autenticitu. Je tiež možné vyhodnotiť pravosť podpisu. Služba B-Sign zároveň zrýchľuje doručenie elektronickej zmluvy, ktorú majú odosielatelia späť u seba podpísanú ešte v deň doručenia tovaru.

Pri podpise zmluvných dokumentov so službou B-Sign na tablete sníma jedinečná technológia štyri kľúčové parametre. Ide o časové rozdelenie ťahov, presnú postupnosť ťahov vrátane diakritiky, zrýchlenie či spomalenie ťahu a presné meranie tlaku na podložku. Vie tak vyhodnotiť pravosť podpisu a prípadne aj porovnať podpis s referenčnou databázou podpisov.

B-sign zvyšuje bezpečnosť pri práci s osobnými údajmi a komfort pre príjemcu, ale aj odosielateľa pri doručovaní zmluvných dokumentov. Zásielku si pred podpisom na tablete otvorí príjemca zadaním PINu a následne sú všetky dokumenty biometricky podpísané a opätovne uzamknuté. Ešte v ten istý deň sú sprístupnené na stiahnutie pre odosielateľa. Ak je to potrebné, kuriér môže vyfotografovať tvár či identifikačné doklady príjemcu, prípadne si overiť jeho totožnosť po predložení dokladov.

„B-sign výrazne zrýchľuje spracovanie balíkov a  archiváciu elektronicky podpísaných dokumentov. Pre väčšie spoločnosti znamená aj nemalú úsporu v nákladoch na tlač. V oblasti telekomunikácií to znamená napríklad aj citeľné zrýchlenie spustenia služby po podpise zmluvy,“ uvádza Peter Pavuk, generálny riaditeľ DPD na Slovensku.

Pri doručovaní tohto typu zásielok dostane príjemca pred doručením zásielky SMS s informáciou o doručení a možnosťou zmeniť termín alebo adresu doručenia. V deň doručenia zásielky je opätovne kontaktovaný a cez SMS je mu odoslaná informácia o presnom hodinovom okne, v ktorom bude kuriér DPD zásielku doručovať. Práve toto je pre 77 % európskych nakupujúcich dôvod, ktorý rozhoduje o nákupe, ukazuje prieskum    E-shopper barometer 2017. Minimalizuje totiž čas čakania na doručenie tovaru a vďaka možnosti kedykoľvek zmeniť termín či miesto doručenia zvyšuje aj kontrolu nad zásielkou.

Značky: