Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Švédsky líder v oblasti záhradnej techniky Husqvarna uviedol v minulom roku vlajkovú loď s názvom NERA, ktorá je vybavená satelitnou technológiou EPOS, umožňujúcou pracovať v presných virtuálnych hraniciach. Vďaka tomu si poradí nielen so zložitejším terénom a strmými svahmi, ale aj s biodiverzným trávnikom. Teraz sa rodina robotických kosačiek rozrastá o ďalšie dva nové produkty, ktoré eliminujú nutnosť vyžínania okrajov trávnika.

Nekonečné možnosti vďaka virtuálnym hraniciam

Pred viac ako 25 rokmi uviedla švédska spoločnosť Husqvarna na trh prvú robotickú kosačku na svete a spôsobila tým revolúciu v starostlivosti o trávnik. S jej najnovším prírastkom do rodiny Husqvarna Automower® NERA však prichádza ďalšia kapitola v šikovnom kosení. Ako vôbec prvá vlajková loď nepotrebuje totiž ohraničujúce vodiče. Tie aktuálne nahradil satelitný navigačný systém EPOS, ktorý umožňuje prístroju pracovať vo virtuálnych hraniciach. Ide tak o jednoduché a flexibilné riešenie, na ktorého princípe fungujú aj vybrané modely profesionálnych robotických kosačiek, ktoré sa používajú napríklad na golfové či futbalové ihriská.

„Máme radosť, že sa nám podarilo vyvinúť riešenie bez potreby ohraničujúcich káblov aj pre majiteľov záhrad, pretože vieme, že na to niektorí z nich čakali od tej doby, čo sme prvýkrát túto technológiu predstavili v rámci profesionálneho segmentu,“ dodáva Ing. Marek Šnyrych, obchodný riaditeľ spoločnosti Husqvarna Česko.

Ďalšia generácia múdrej starostlivosti o trávnik

Vďaka bezdrôtovej technológii, ktorá funguje pomocou doplnkovej sady modulu Husqvarna EPOS a referenčnej stanice, ktorá sa predáva samostatne ako príslušenstvo, je každý aspekt kosenia optimalizovaný priamo pre váš trávnik. Sami si prostredníctvom aplikácie môžete vybrať, kedy a ako často kosiť, alebo naopak, ktorým častiam v záhrade sa vyhnúť. Presná a flexibilná správa oblastí umožňuje definovať rôzne segmenty trávnika a použiť odlišné nastavenia a plány alebo vytvárať dočasné zakázané zóny, vďaka ktorým môže na vašej záhrade napríklad bujnieť biodiverzná lúka.

NERA navyše dokáže pracovať s presnosťou 2–3 cm a poradí si s nerovnomerným terénom aj svahmi na veľkých, stredne veľkých a členitých trávnikoch so sklonom až 50 % alebo s úzkymi rohmi. Najnovšie modely Husqvarna Automower® 310E NERA a Husqvarna Automower® 410XE NERA ponúkajú aj funkciu EdgeCut, vďaka ktorej už nemusíte kosiť okraje trávnika za pomoci vyžínača.

Séria NERA sa aktuálne predáva v piatich variantoch, z ktorých každý podporuje bezdrôtovú technológiu. Kosačky Husqvarna Automower® 430X NERA a 450X NERA zvládnu trávniky s plochou od 3 200 do 5 000 m², zatiaľ čo kosačka 320 NERA je optimálna pre záhrady do 2 200 m². Najnovšie prírastky do rodiny, 410XE NERA a 310E NERA, sú vhodné na plochu do 1 000 m².

Všetky modely z radu 400 majú chytrú funkciu vyhýbania sa objektom a prekážkam. Zároveň všetky dokážu lepšie reflektovať špecifiká terénu, čo znižuje opotrebenie trávnika a ľahko sa udržujú v čistote, pretože vonkajšiu a spodnú časť robotickej kosačky môžete jednoducho oplachovať vodou zo záhradnej hadice.

Vlastnosti Husqvarna Automower® 310E NERA, Husqvarna Automower® 450X NERA, Husqvarna Automower® 430X NERA, Husqvarna Automower® 320 NERA a Husqvarna Automower® 410XE NERA:

Kapacita pracovnej plochy: 1 000 – 5 000 m²

Maximálny sklon svahu: 50 %

Príslušenstvo: Zásuvný modul EPOS pre bezdrôtovú prevádzku

Konektivita: Automower® Connect over 4G (400-Series) alebo Wi-Fi (320)

Výška kosenia: 2–6 cm

Hladina zvuku: 58–67 dB(A)

Hmotnosť: 12,6 kg (320), 14,5 kg (430X), 14,9 kg (450X)

Odporúčaná maloobchodná cena:

310E NERA – 2 149 Eur

320 NERA – 2 849 Eur

410XE NERA – 2 649 Eur

430X NERA – 3 699 Eur

450X NERA – 4 899 Eur

EPOS systém, vrátane referenčnej stanice – 999,90 Eur

Značky: