Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Huawei spustila Letnú akadémiu pre líderky v digitálnom veku.

Ženy sú schopné formovať a viesť technologickú revolúciu, v čom ich podporuje aj spoločnosť Huawei. Preto v spolupráci s European Leadership Academy organizovali Letnú akadémiu pre líderky v digitálnom veku, ktorej sa zúčastnili aj Slovenky. Cieľom akadémie je rozpoznať obrovský potenciál a talent, ktorý ženy majú a proaktívne ho podporovať, aby sa aj dievčatá a ženy stali líderkami v technologickej revolúcii.

Európsky priemer absolventiek IKT odborov predstavuje 20 %, na Slovensku je to len 12 %.

„Ženy sú najväčším zdrojom nevyužitého potenciálu v oblasti informačných a komunikačných technológií (IKT). V snahe podporiť európske talenty a podporiť inovácie v celej Únii je cieľom Huawei navrhnúť a financovať iniciatívy zamerané na poskytovanie školení, zvyšovanie zručností a rekvalifikačných príležitostí európskym občanom, aby mohli naplno využiť potenciál digitálnej éry,“ hovorí Mariana Trstíková, PR manažérka Huawei Slovensko. 

Jednou z týchto iniciatív je aj Letná akadémia, ktorej sa zúčastnilo 29 mladých talentovaných žien z 27 krajín Európskej únie, Balkánu a Ukrajiny. Od 17. júla do 22. júla sa vybrané študentky zišli v Prahe na v poradí treťom ročníku Letnej školy pre líderky v digitálnom veku. V tomto programe Slovensko zastupovali dve ženy, jednou z nich bola študentka Evie Prokesh a druhou mentorka Lucia Kleštincová z Bruselu, ktorá pracovala aj ako kariérna koučka v Európskej Komisii.

„Nová generácia žien, ktoré prinášajú zmenu, ktorým som bola mentorkou odvážne ukázali svoju zraniteľnosť, ktorá sa stala ich novou superschopnosťou. Ich odvaha prísť na Letnú školu im zaručí zážitok na celý život. Posilniť tieto mladé ženy, aby sa zbavili svojich oslavujúcich presvedčení bolo skvelou skúsenosťou pre nich aj pre mňa. European Leadership Academy je jediná svojho druhu a je mi cťou spoluvytvárať ju už po tretíkrát,“ povedala Kleštincová.

Počas päťdňového programu odborníci a odborníčky z rôznych oblastí učia študentky všetko od kódovania po prezentačné zručnosti a štýly vedenia. Pod ich vedením môžu lepšie porozumieť digitálnemu prostrediu EÚ a diskutovať o možných spôsoboch napredovania. Dozvedia sa o kariérnych príležitostiach v rôznych oblastiach vrátane AI, kybernetickej bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

Mladé študentky sa tiež učia líderským schopnostiam, majú priestor vyjadriť sa a zdieľať svoje nápady.  Môžu brainstormovať a debatovať s globálnymi predstaviteľmi, politikmi, novinármi a obchodnými lídrami. Sú ponorené do programu, ktorý kombinuje diskusie na vysokej úrovni s oddaným mentorstvom, inovatívnou skúsenosťou. Majú exkluzívnu príležitosť učiť sa, rásť a nadväzovať kontakty v bezpečnom a podpornom prostredí.

Christa Schweng, predsedníčka Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru (EHSV), vo svojom prejave zdôraznila potrebu neustáleho úsilia o presadzovanie korektných politík inklúzie: „Potrebujeme zmenu v kultúre, aby sme dosiahli skutočné zmeny v spoločnosti a hospodárstve – to sa týka ako ženských líderiek, tak zeleného a digitálneho prechodu.“

Tony Jin, hlavný predstaviteľ Huawei pre európske inštitúcie, sa na otváracom ceremoniáli vyjadril: „Je skvelé byť späť a stretnúť sa s 29 mladými talentovanými ženami, ktoré sa zúčastňujú tejto letnej školy. Som presvedčený, že po tomto týždni učenia budú lepšie pripravené formovať digitálny vek a stať sa lídrami, akými chcú byť. Dnes ste sa vydali na dobrodružstvo svojho života. Letná akadémia pre líderky v digitálnom veku inšpiruje ďalšiu generáciu žien, aby pomohli formovať našu digitálnu budúcnosť. Využite svoj potenciál ako talentované mladé líderky!“

Spoločnosť Huawei podporuje mladé IT talenty aj prostredníctvom online programu Seeds for the future. Program ponúka vysokoškolákom bohaté skúsenosti zahŕňajúce technologické kurzy (vrátane 5G, cloud, AI, atď.), kurz manažmentu, skúsenosť s čínskou kultúrou, možnú návštevu výstavy, účasť na projekte skupiny Tech4Good a kultúrne výmeny s vynikajúcimi partnermi po celom svete. Táto iniciatíva predstavuje trvalý záväzok spoločnosti podporovať digitálnu inklúziu; konkrétne odstránenie rodových rozdielov a vytvorenie sveta, v ktorom majú ženy možnosť nielen participovať, ale aj prosperovať a viesť nás do digitálnej budúcnosti.

Ma Qi, prezident Huawei pre strednú Európu, zopakoval záväzok Huawei voči Európe: „Huawei si veľmi dobre uvedomuje, že je našou úlohou, aby technológie fungovali pre ľudí, pre spoločnosť a pre verejné blaho. Toto je náš záväzok do budúcnosti. Spoločnosť Huawei sa viac ako kedykoľvek predtým angažuje v Európe. Od založenia prvej pobočky v Európe v roku 2000 môžeme s hrdosťou povedať, že výrazne prispievame k technologickej transformácii Európy.”

Značky:

Xénia Rybáková

Xénia Rybáková
Zaujíma ma všetko čo je smart, či inteligentné. V domácnosti, na ruke, či v ruke, ale aj nové technológie na kolesách.