Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podobne ako sú diváci zvyknutí pri televíznom príjme cez anténu, tak už aj na satelite rozširuje a dopĺňa Voľnú telku extra ponuka programov Plustelky. Od 10. septembra pribudli stanice ČT1 a ČT2 v ponuke Plustelky aj cez satelit bez mesačných poplatkov.
Voľná telka prináša na slovenský televízny trh nové riešenie – univerzálny a flexibilný príjem TV staníc nielen prostredníctvom bežnej antény (DVB-T), ale tiež cez satelit. Diváci Voľnej telky sa tak môžu kedykoľvek rozhodnúť pre spôsob príjmu, ktorý im viac vyhovuje, či už je to terestriálny alebo cez satelit.

Voľná telka ako jediná prináša televízne stanice do každej slovenskej domácnosti úplne zadarmo v spolupráci s vysielateľmi, ktorí sa rozhodli sprístupniť svoju programovú ponuku prostredníctvom voľne dostupnej platformy a Plustelka dopĺňa túto ponuku o ďalších vysielateľov. „Našim cieľom je poskytovať televíznu zábavu s jedným prístupovým zariadením, jednoducho tak, aby sa divák nemusel starať o spôsob pripojenia.,“ hovorí v súvislosti s rozšírením programovej ponuky Michal Šuran, marketingový manažér Towehome, a.s., spoločnosti prevádzkujúcej platformu Plustelka.

Prístupové karty a moduly Voľná telka aj Plustelka sú multiplatformovým prístupovým zariadením pre kompletnú ponuku oboch platforiem. Aktuálnu programovú ponuku Voľnej telky cez satelit: Jednotka (HD), Dvojka (HD), TV Joj, Wau, Plus, TA3, TV Lux, TV8, ŠlágrTV, Óčko, ČT24 rozširuje Plustelka o nový bezplatný balíček s kanálmi ČT1 SD a ČT2 SD (MPEG4) za 0 Eur mesačne.

Cenovo najprístupnejšia satelitná platforma

Týmto krokom sa ponuka Voľnej telky a Plustelky stáva aktuálne cenovo najprístupnejšou satelitnou platformou na Slovensku. Pre príjem novej ponuky Plustelky cez satelit je potrebná bezplatná registrácia prístupových kariet Voľná telka a uzatvorenie zmluvy so spoločnosťou Towerhome, a.s. Diváci, ktorí si už zaregistrovali karty Voľnej telky, dostanú automaticky oprávnenie aj na sledovanie bezplatného balíčka s ČT1 a ČT2.

„Pre sledovanie Voľnej telky a Plustelky cez satelit odporúčame televízor alebo externý satelitný prijímač DVB-S2 s CI+ slotom alebo certifikovanou Irdeto čítačkou a schopný spracovať MPEG4 s HE-AAC zvukovou normou. Takéto technické vybavenie domácnosti nám umožní ďalší rozvoj platforiem, terestriálnej aj satelitnej,“ dodáva Michal Šuran.

Značky: