Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Radosť z jazdy v rôznych podobách, inovácie vytvorené tak, aby posunuli hranice trvalej udržateľnosti mestskej budúcnosti zajtrajška. To všetko bude uprostred expozície spoločnosti BMW Group na podujatí IAA Mobility 2021. Predstavenie najmodernejších nových modelov a prevratných technologických inovácií ponúknu návštevníkom podujatia, ktoré sa prvý raz koná v domácom meste spoločnosti v Mníchove, v termíne 7. — 12. septembra 2021, prehľad o prémiovej mobilite v jej dnešných aj budúcich podobách.

Na viacerých miestach po celej metropole Bavorska ponúkne spoločnosť BMW Group, najväčší vystavovateľ na IAA, návštevníkom aktívne jazdné zážitky, pohľady do zákulisia vývoja a zároveň aj možnosť diskutovať o výzvach budúcnosti. Hlavnou myšlienkou toho všetkého sú ďalekosiahle ciele trvalej udržateľnosti. Spoločnosť BMW Group oznámila, že do roku 2030 zníži emisie CO2 o viac ako 200 miliónov ton. Podarí sa to dosiahnuť viacerými zmenami v oblastiach ako sú ťažba surovín, výroba, fáza užívania vozidla a recyklácia. Zámerom je znížiť do roku 2030 emisie CO2 z výroby o 80 percent a zároveň v priebehu najbližších desiatich rokov dostať na cesty približne desať miliónov plne elektrických vozidiel. Spoločnosť okrem toho plánuje znížiť emisie CO2 z každého vozidla počas jeho životného cyklu minimálne o tretinu.

Obehová ekonomika ako hlavná téma podujatia IAA Mobility 2021.

Zvýšený záväzok k obehovej ekonomike a s tým spojená nižšia spotreba zdrojov budú mať veľmi výrazný dosah. Preto spoločnosť BMW Group spravila z obehovej ekonomiky centrálnu tému podujatia IAA 2021. S prístupom Re:think, Re:duce, Re:use, Re:cycle (Premysli, Zníž a Zrecykluj) predstavuje spoločnosť nový celostný pohľad na to, ako sa vo vozidlách budúcnosti dajú výrazne znížiť množstvá použitých primárnych surovín. So zámerom znížiť spotrebu zdrojov na vozidlo sa bude musieť výrazne zvýšiť podiel využitia druhotných materiálov ako napríklad recyklovaná oceľ, plasty či hliník.

Spoločnosť BMW Group zaujíma k trvalej udržateľnosti celostný prístup. To znamená, že pokiaľ ide o spoločnosť ako takú a jej zamestnancov, tak sa zaoberá aj sociálnou trvalou udržateľnosťou, získavaním materiálov, dodávateľským reťazcom a spoločenskou zodpovednosťou. Zámerom spoločnosti je vytvoriť v automobilovom priemysle čo najviac trvalo udržateľný dodávateľský reťazec.

BMW iX: technologická vlajková loď pre trvalo udržateľnú mobilitu.

Spomedzi nových vozidiel, ktoré sa predstavia na podujatí IAA Mobility 2021, bude hlavnou hviezdou model BMW iX. Nová technologická vlajková loď spoločnosti BMW Group vytvára cestu pre inovácie v oblastiach elektrickej mobility a digitalizácie. Piata generácia technológie BMW eDrive umožňuje radosť z jazdy bez lokálnych emisií s elektrickým pohonom všetkých kolies a s dlhým dojazdom. Model BMW iX využíva nové technologické vybavenie z viacerých oblastí vývoja — usporiadanie a konektivita na palube, softvér, digitálne služby, konektivita a služby autonómnej jazdy. Výsledok dosiahnutých pokrokov sa prejavuje v najmodernejšej generácii ovládacieho a operačného systému iDrive, v mimoriadne účinnom využívaní energie a v mnohých inovatívnych asistenčných systémoch vodiča.

Model BMW iX je moderné SUV, ktoré vznikalo smerom zvnútra von a nanovo definuje pohľad na vnútorný priestor a na luxus. Konceptom vozidla, výberom materiálov, získavaním surovín a výrobným procesom modelu BMW iX nastavila spoločnosť BMW Group vysokú latku pre trvalú udržateľnosť. Na začiatok predaja sa predstavia modely poháňané jedným elektromotorom na prednej náprave a ďalším na zadnej náprave, čím v modeli BMW iX xDrive50 vzniká systémový výkon 385 kW (523 k), s kombinovanou spotrebou elektrickej energie od 23,0 do 19,8 kWh na 100 kilometrov, s emisiami CO2 na úrovni 0 g/km a s dojazdom do vzdialenosti viac ako 630 kilometrov podľa testovacieho cyklu WLTP (predbežné hodnoty) a BMW iX xDrive40 so systémovým výkonom 240 kW (326 k), s kombinovanou spotrebou elektrickej energie od 22,5 do 19,4 kWh na 100 kilometrov, s emisiami CO2 na úrovni 0 g/km a s dojazdom do vzdialenosti viac ako 425 kilometrov podľa testovacieho cyklu WLTP.

BMW i4: elektrická mobilita prichádza do srdca značky BMW.

Model BMW i4 prvý raz prináša plne elektrickú mobilitu do prémiovej strednej triedy. Elektromobilita sa tak dostala do srdca značky BMW. Model BMW i4 spája mimoriadne športový pohľad na radosť z jazdy bez vypúšťania lokálnych emisií s vnútorným priestorom a praktickým využitím štvordverového Gran Coupé. Jeho progresívny charakter podčiarkujú piata generácia technológie BMW eDrive, nový systém iDrive a široký výber asistenčných systémov vodiča.

Nový model BMW radu 2 Coupé: neporovnateľná radosť z jazdy v prémiovom kompaktnom segmente.

Nový model BMW radu 2 Coupé vytvára svojím dynamicky zameraným konceptom nové športové štandardy v prémiovom kompaktnom segmente. Extrovertný dizajn plný mladíckej sviežosti sa jasne spája s výkonovými vlastnosťami dvojdverového modelu, zatiaľ čo pohon zadných kolies a technológia podvozka prevzaté z modelu BMW radu 4 Coupé vytvárajú nenapodobiteľnú radosť z jazdy. To sa prejavuje predovšetkým v novom modeli BMW M240i xDrive Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,8 – 8,1 l/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 200 – 185 g/km podľa cyklu WLTP). Tento výkonný model od divízie BMW M GmbH poháňa šesťvalcový radový benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k) a z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,3 sekundy.

Nový model BMW radu 4 Gran Coupé: elegantné spojenie dynamiky a funkčnosti.

V novom modeli BMW radu 4 Gran Coupé sa spájajú pre značku BMW typická radosť z jazdy, športová elegancia a moderná funkčnosť. Celkový koncept vozidla so štvoricou dverí, veľkým vekom batožinového priestoru, s dynamicky plynúcimi líniami a s piatimi plnohodnotnými sedadlami, prináša do prémiovej strednej triedy niečo úplne nové a originálne. Druhá generácia modelu BMW radu 4 Gran Coupé sa vyznačuje výrazne upravenou dynamikou jazdy, ostrejšími tvarmi v duchu nového dizajnového jazyka značky BMW, lepším prémiovým pocitom z interiéru a množstvom inovácií v oblastiach ako ovládateľnosť a konektivita. Od začiatku sa predstaví päť motorizácií s výkonom od 135 kW (184 k) až po 275 kW (374 k).

Nové modely BMW X3 a BMW X4: športovejšie, modernejšie a digitálnejšie.

Priekopnícky charakter nových modelov BMW X3 a BMW X4 zvýrazňujú extrémne športový vzhľad a rozsiahla modernizácia techniky. Svieže dizajnové prvky a dodatočné prvky výbavy zvyšujú príťažlivosť vozidiel zo segmentov Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé strednej veľkosti a nové stvárnenie prednej a zadnej časti podčiarkuje ich odolný vzhľad a športové zameranie. Model BMW X4 pridáva extra vizuálny vnem s vypletanými obličkami mriežky chladiča. Do štandardnej výbavy interiéru sa dostali aj prvky ako športové sedadlá čalúnené materiálom Sensatec a trojzónová automatická klimatizácia. Do štandardnej výbavy sa dostali aj 10,25-palcový BMW Live Cockpit Plus, navigačný systém BMW Maps a Inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Dynamiku a účinnosť všetkých benzínových motorov zvyšuje 48 V mild hybridná technológia.

Nový model BMW CE 04: tichá revolúcia od BMW Motorrad.

Divízia BMW Motorrad posúva stratégiu elektrickej mobility v mestských aglomeráciách na ďalšiu úroveň. Model BMW CE 04 poskytuje radosť z trvalo udržateľnej jazdy na dvoch kolesách. S elektrickým pohonom, futuristickým dizajnom a s inovatívnymi riešeniami konektivity ide o nový skúter, ktorý v jednom balení spája dvojitú funkčnosť (dopravnú aj komunikačnú). S maximálnym výkonom 31 kW (42 k) má model BMW CE 04 dostatok sily na svižný nárast rýchlosti. Premyslená technológia batérie a nabíjania zabezpečuje dojazd do vzdialenosti 130 kilometrov a rýchle nabíjanie. V štandardnej výbave modelu BMW CE 04 sa nachádzajú prístrojová doska s 10,25-palcovou uhlopriečkou farebnej obrazovky, navigačný systém a rozšírené funkcie konektivity.

Značky: