Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová éra sa začala.

To je kľúčové posolstvo nového filmu spoločnosti BMW, ktorý sa predstavil prostredníctvom on-line kanálov. Vo filme A NEW ERA sa po prvý raz vedľa seba objavili všetky štyri vizionárske štúdie BMW Group. Rok po oslave svojich 100. narodenín sa celosvetovo vedúci výrobca prémiových automobilov a motocyklov rozhodol pripomenúť kampaň THE NEXT 100 YEARS.

A NEW ERA je druhý film, ktorý predstavuje celú korporáciu BMW Group so všetkými silnými značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad.

Film A NEW ERA po prvý raz spolu ukazuje všetky štyri vizionárske vozidlá, čím nadväzuje na motto minuloročnej kampane pri príležitosti storočnice BMW Group „THE NEXT 100 YEARS”. Identitu spoločnosti vždy tvorili orientácia na budúcnosť a prelomové inovácie. Poháňali jedinečný tím ľudí, ktorí mali spoločnú inšpiráciu – fascinovala ich mobilita.

Pri príležitosti narodenín vznikol televízny spot, ktorý po prvý raz predstavil aktívnu rolu spoločnosti pri vytváraní budúcnosti, jej ochotu učiť sa a meniť sa, vášeň pre technologické inovácie a zároveň aj zodpovednosť voči okoliu. Téma televízneho spotu „Spolu tvoríme históriu. Históriu zajtrajška”, podčiarkovala prístup zameraný na budúcnosť.

On-line film A NEW ERA rozvíja toto posolstvo: v tomto filme sa budúcnosť už začala. V odpovedi na predchádzajúci spot A NEW ERA otvára pohľad na budúcnosť a oživuje načrtnutú víziu spoločnosti BMW Group.

Mobilita je sloboda a možnosť ísť vo svojom živote kamkoľvek sa rozhodnete. Vizionárske vozidlá značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad túto slobodu zosobňujú a interpretujú ju jazykom jednotlivých značiek. Ústrednými námetmi sú autonómna jazda, individualita, bezpečnosť dosiahnutá inováciami a vozidlo ako aktívny spoločník a poradca v každodenných situáciách. Film zároveň zdôrazňuje ďalšie oblasti inovácií ako elektromobilita, zdieľaná mobilita a konektivita.

„Kampaň THE NEXT 100 YEARS nebola iba oslava narodenín spoločnosti. Bolo to niečo oveľa významnejšie. Bola to naša filozofia neustáleho nazerania do budúcnosti a nastavovania vysokých štandardov inovácií. To poháňa všetkých spolupracovníkov BMW Group do ďalšej každodennej práce,” povedal Bill McAndrews, riaditeľ komunikačnej stratégie, korporátnej komunikácie a marketingovej komunikácie. „Vo filme A NEW ERA sme túto ideu zdôraznili a prispôsobíme jej našu korporátnu stratégiu na najbližšie mesiace a roky.”

A NEW ERA bude výraznou súčasťou digitálnej komunikácie spoločnosti BMW Group vrátane vlastnej platformy na sociálnych médiách a sieťach. Film sa nakrúcal v USA v Los Angeles a v thajskom Bangkoku. Za výrobu bola zodpovedná kreatívna agentúra Interone.

A NEW ERA bude aj súčasťou výstavy Future Exhibition, ktorú BMW Group predstaví v priestoroch BMW Welt.

Značky: