Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nezameniteľný dizajn, ktorý sa odlišuje od všetkého ostatného.

To je Spirit of Passion (Duch vášne) od Kingston Custom. Po Rolandovi Sandsovi je Dirk Oehlerking druhým, kto zanechal svoj nezameniteľný podpis na druhom poklade BMW R 18 v rámci série SoulFuel, ktorá sa zameriava na spoluprácu medzi BMW Motorrad a vybranými úpravcami. Senzáciu ešte predtým spôsobila prestavba modelu BMW R 18, ktorú vytvoril Bernhard Naumann, známy aj ako Blechmann.

Oehlerking a jeho Kingston Custom sú veľmi dobre známi svojimi extrémnymi úpravami. Každý, kto očakával kompletnú prestavbu modelu BMW R 18, bude aj tak prekvapený. „Model BMW R 18 je natoľko perfektný, že som jeho konštrukciu nechal tak, ako je. Rám je 100-percentný originál a natoľko dômyselný, že na ňom nebolo treba nič meniť,” vraví Oehlerking. No motocykel prešiel aj tak výraznou úpravou na nezameniteľnú stavbu Kingston Custom.

Detailný pohľad na Spirit of Passion

Najväčším lákadlom a zároveň aj najväčšou výzvou je aerodynamický tvar Kingston. Samotné tvary vozidla vznikli ručne v dizajne Kingston vrátane riadidiel a blatníkov. Oehlerking upravil výfukové potrubie modelu BMW R 18 v štýle Kingston Roadster, zatiaľ čo sedadlo pochádza z ponuky univerzálnych doplnkov. Smerovky nahradili špeciálnymi dielcami značky Kellermann a predný LED svetlomet tvorí súčasť prednej časti. Originálny lak a línie sa prispôsobili novej prednej časti, pribudli detaily v štýle Kingston. Odpruženie kolies aj nádrž zostali pôvodné. Celkový dizajn vychádza z klasického štýlu art deco známeho aj ako secesia.

BMW R 18: originál

Vďaka konštrukcii mimoriadne vhodnej na úpravy je model BMW R 18 priam predurčený na individuálne prestavby. Model BMW R 18 sa odvoláva na historické dedičstvo, technicky a vizuálne odkazuje na slávne modely ako BMW R5 a opätovne sa zameriava na to najpodstatnejšie: na puristický motocykel bez prebytočných technológií a, samozrejme, na veľký motor typu boxer.

Viac o tvorcovi

Motocyklový pretekár, dizajnér a konštruktér Dirk Oehlerking na svojom diele Spirit of Passion opäť potvrdil, že nielen rozumie svojmu remeslu, no zároveň do neho zahrnul aj 35 rokov skúseností. Dizajnový proces sa pre neho začína dávno pred použitím prvej skrutky a prvého nákresu. „Veľa myšlienok sa rodí ešte vopred. Moje motocykle majú vždy dušu, šarm a charakter. Sú to špeciálne diela, preto si zaslúžia veľkú starostlivosť a pozornosť. V mysli a pred očami mi neustále prechádzajú rôzne obrázky a keď sa začne práca, chcem byť už plne sústredený. Keď sa už raz rozhodnem, začnem kresliť s pomocou ceruzky a korekčného laku. A potom pokračujem, až kým v srdci necítim, že toto je presne ono!”

Oehlerking sa narodil v Hannoveri a s úpravami a prestavbami motocyklov značky BMW má skúsenosti. Priamo pre značku vytvoril približne 17 kreácií vrátane modelov Black Phantom a jeho súrodenca White Phantom. Oba stroje v tom čase definovali úplne nové štandardy v rámci priemyslu. Úprava modelu BMW R 18 predstavovala pre Oehlerkinga novú výzvu. „Tento projekt je možno najočarujúcejší v celej mojej kariére. Znamená pre mňa mnoho. V tomto momente azda aj všetko. Dôvera, ktorú vo mňa vložila spoločnosť BMW Motorrad, je pre mňa mimoriadne dôležitá. Som jej za to veľmi vďačný.”

Informácie pre médiá o motocykloch BMW a o výbave pre jazdcov od BMW Motorrad nájdete na BMW Group PressClub na www.press.bmwgroup.com.

Značky: