Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Radosť z jazdy, vzrušenie zo športových výkonov a vášeň pre preteky. To všetko sa pripravila pre návštevníkov expozícia značky BMW na autosalóne Los Angeles Auto Show, ktorý sa koná od 22. novembra do 1. decembra 2019.

Ťažiskom expozície nemeckého výrobcu prémiových vozidiel budú svetové a výstavné premiéry najnovších prírastkov od oddelenia BMW M GmbH. Nové vysoko výkonné modely luxusnej triedy, vozidlá z tried Sports Activity Vehicle (SAV), Sports Activity Coupé (SAC) ako aj z prémiového kompaktného segmentu, rozširujú rôznorodosť modelovej ponuky. Neodolateľne spájajú výnimočnú dynamiku, obratnosť a precíznosť s neobmedzenými každodennými praktickými vlastnosťami.

Autosalón Los Angeles Auto Show 2019 je miestom svetovej premiéry štvordverových vysoko výkonných modelov BMW M8 Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km) a BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km).

Verejnosti sa prvý raz predstaví aj model BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 — 9,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 238 — 214 g/km), exkluzívna špeciálna edícia, ktorá otvára dvere do elitnej triedy kompaktných športových vozidiel.

Svetová premiéra úplne prvého modelu BMW radu 2 Gran Coupé ukazuje, ako značka BMW preniesla svoj mimoriadne úspešný koncept štvordverového kupé z najvyšších tried do prémiového kompaktného segmentu. Táto nádherná alternatíva ku klasickému sedanu predstavuje výrazný prejav v oblasti individuality, estetiky a emócií. K tomu pridáva inovatívny spôsob ovládania a konektivity, vysokú úroveň každodenných praktických vlastností a nadšenie z dynamických jazdných vlastností očakávaných od vozidla značky BMW.

Svoju premiéru na autosalóne zároveň oslávia aj najnovšie vysoko výkonné modely z rodiny BMW X: nové BMW X5 M (kombinovaná spotreba paliva: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km), nové BMW X5 M Competition (kombinovaná spotreba paliva: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km), nové BMW X6 M (kombinovaná spotreba paliva: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km) a nové BMW X6 M Competition (kombinovaná spotreba paliva: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km).

Návštevníci autosalónu Los Angeles Auto Show 2019 sa môžu tešiť aj na atrakciu v podobe štúdie BMW Motorrad Concept R18. Táto nádherne tvarovaná štúdia motocykla očarujúco spája minulosť a budúcnosť značky BMW Motorrad.

Nové modely, ktoré sa predstavia vo svetle reflektorov na americkom západnom pobreží, umocňujú postavenie značky BMW ako výrobcu prémiových vozidiel, ktorých moderný dizajnový jazyk, veľkolepá dynamika a absolútne špičková technológia v oblastiach ako asistenčné systémy vodiča, ovládanie a konektivita, vytvárajú neodolateľné kúzlo. Inovačné schopnosti spoločnosti BMW Group vo vývoji oblastí obsiahnutých pod označením D+ACES (Design, Automated Driving, Connectivity, Electrification and Services — Dizajn, Automatizovaná jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby), na ktoré sa orientuje aj stratégia značky NUMBER ONE > NEXT zameraná na budúcnosť, sa intenzívne prejavujú aj v aktuálnom modelovom rade značky BMW. Okrem toho treba dodať, že výrazná prítomnosť značky v luxusnom segmente a pokračujúci úspech modelov z rodiny BMW X, patria ku kľúčovým pilierom, ktoré podporujú trvalý rast na celosvetovom automobilovom trhu.

Značky: