Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zhruba 60 reštaurácií už potvrdilo spoluprácu s aplikáciou Bolt Food, ktorá bude od pondelka dostupná aj v Prešove. Ten sa tak stal siedmym slovenským mestom, v ktorom si používatelia aplikácie budú môcť objednať svoje obľúbené pochúťky priamo domov. Aplikácia Bolt Food bude pri príležitosti spustenia doručovať jedlo v okruhu 3 km zdarma a navyše poskytne zľavu vo výške až 40 % na prvé tri objednávky. Počiatočná testovacia prevádzka bude k dispozícii každý deň od 10:00 do 22:00. 

Po Nitre, Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Trnave a Žiline si na svoje prídu aj Prešovčania. Cez aplikáciu si budú môcť objednať jedlo z vybraných reštaurácií, medzi ktoré patrí McDonald’s, Prešovská piváreň, Regal Burger, Kolégium, Señor Tacos, Mgr. Burger alebo Staré dobré Mexiko. Spektrum reštaurácií a kaviarní sa bude rozširovať a pravidelne budú pridávané ďalšie, aby zákazníci mohli otestovať, čo im najviac chutí. Minulý rok vládli chutiam Slovákov cheeseburgre a najhladnejší boli v piatky. Najdrahšia slovenská objednávka roku 2023 mala hodnotu 494 eur a najdlhšia trasa, ktorú musel kuriér s jedlom prejsť k hladnému zákazníkovi, merala zhruba 50 kilometrov. „Aplikácia Bolt Food tu nie je iba na objednanie jedla, či na nákup potravín.Snažíme sa tiež vytvoriť pracovné príležitosti pre našich partnerských vodičov. Pre reštaurácie, s ktorými spolupracujeme, je zároveň veľkou výhodou naša zákaznícka základňa tvorená ľuďmi, ktorí Boltu dôverujú a majú ho radi. Minulý rok sme napríklad mali zákazníka, ktorý si jedlo cez našu aplikáciu objednal až 419-krát. Radi by sme spustili Bolt Food aj v ďalších mestách, v ktorých Bolt do nedávnej doby pôsobil ako platforma pre prepravu osôb,“ hovorí Jakub Moško, country manager pre Bolt Food na Slovensku.    

Aplikácia Bolt Food na objednanie jedla sa dá stiahnuť cez Google Play alebo App store. Následne si stačí vybrať jedlo zo širokej ponuky reštaurácií. Pred potvrdením objednávky aplikácia zobrazí zákazníkom cenu a predpokladanú dodaciu lehotu. Počas celej doby môže zákazník sledovať stav svojej objednávky a priebeh doručovania. Platba za donášku prebieha bezkontaktne. Vodič donesie a nechá objednané, vopred zaplatené jedlo na mieste určenom zákazníkom cez aplikáciu. Po doručení dôjde k strhnutiu sumy za jedlo z platobnej karty uvedenej v aplikácii. Reštaurácie a kuriéri sa môžu prihlásiť na webových stránkach food.bolt.eu.

Značky: