Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na Slovensku sa prvýkrát uskutoční regionálne finále odovzdávania startupových cien Central European Startup Awards. 10. ročník sa bude konať už 1. februára v priestoroch Radošinského naivného divadla v Bratislave. Na jednom mieste sa tak stretnú predstavitelia popredných startupov z krajín strednej a východnej Európy, investori, predstavitelia akcelerátorov, inkubátorov a ďalší startupoví nadšenci z osemnástich krajín CEE regiónu.

Tento rok medzi sebou súťaží 319 finalistov v dvanástich kategóriách. Medzi finalistov sa dostali aj slovenské startupy. V kategórii Founder of the Year sú nominovaní napríklad CEO platformy inteligentného investovania Finax, Juraj Hrbatý alebo Donal Greene, Founder nástroja na biometrické overovanie identity Trustmatic. V kategórii Startup of the Year je nominovaných rovno 6 slovenských firiem: Finax, Powerful Medical, Cloudtalk, YourLOX, Fumbi a DAITABLE. V minulosti sa výhercom kategórie Best Social Impact Startup na  CESAwards stal slovensko-americký startup MultiplexDX.

CESAwards je tzv. „non-pitching“ súťaž (bez predávania alebo propagácie produktov/služieb), v ktorej na zaradenie do výberového kola stačí získať nomináciu v jednej zo súťažných kategórií a následné vyplnenie prihlášky. To, či sa nominovaní dostanú do regionálneho kola, závisí od poroty, ktorú tvoria profesionáli z oblasti biznisu a technológií.  Spomínaná porota jednotlivé prihlášky vyhodnocuje a vyberá finalistov z každej krajiny. Výhercovia regionálnych kôl postupujú do najväčšej nezávislej startupovej súťaže Global Startup Awards. Získaním regionálneho alebo svetového ocenenia získavajú firmy nielen globálnu pozornosť, ale aj možnosť vyniknúť pred investormi a nadviazať nové partnerstvá.

Výzva pre slovenských organizátorov

Regionálne finále súťaže organizuje občianske združenie StartuPeak, ktoré niekoľko rokov zastrešuje práve národné odovzdávanie cien. Tento rok ich čaká väčšia výzva v podobe prípravy regionálneho kola. Pri tejto príležitosti do Bratislavy zavítajú desiatky podnikateľov zo strednej a východnej Európy. Čaká ich slávnostný večer odovzdávania cien, obohatený krátkymi prezentáciami od výrazných osobností zo slovenského podnikateľského prostredia.

Programom bude technologických inovátorov sprevádzať moderátor Ján Gordulič.

„Vážime si možnosť CESAwards zorganizovať na domácej pôde, kde majú slovenské startupy, ich zakladatelia a investori možnosť spoznať sa s kľúčovými hráčmi z okolitých krajín. To odráža aj našu misiu v StartuPeak, ktorou je umožniť podnikateľskému ekosystému vytvárať zmysluplné vzťahy,hovorí Marianna Szarková, spoluzakladateľka StartuPeak a organizátorka regionálneho finále CESAwards.

Ešte stále je možnosť podporiť svoj obľúbený startup a to v kategórii People’s Choice. Online hlasovanie prebieha do 31. 1. 2024.

Značky: