Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bratislavský bikesharing Slovnaft BAjk sa rozšíri o päť dokovacích staníc. Nové stanice priamo prepoja Ružinovskú a Galvaniho ulicu vo východnej časti mesta. Sieť sa rozširuje v spolupráci so spoločnosťami AVION, IKEA Bratislava a KRON Real.

Bratislavská služba zdieľaných bicyklov Slovnaft BAjk rozšíri svoje pokrytie. Vo východnej časti mesta pribudne päť nových dokovacích staníc. Vytvorí sa tak  priame prepojenie medzi koncom Ružinovskej ulice a Galvaniho ulice, ktoré nie sú spojené priamou autobusovou linkou. Nové stanice Slovnaft BAjk pribudnú v spolupráci so spoločnosťami AVION, IKEA Bratislava a KRON Real.

Rýchlejšia preprava, úspora nákladov za dopravu, ale i zlepšenie fyzickej kondície a menej emisií. Využívanie bikesharingovej služby prináša užívateľom množstvo výhod. Do tohto zoznamu sa tento raz pridáva aj prepojenie takých častí Bratislavy, ktoré nemajú priame spojenie mestskou hromadnou dopravou.

V spolupráci so spoločnosťami AVION, IKEA Bratislava a KRON Real sa sieť dokovacích staníc Slovnaft BAjku rozširuje o päť miest, rozmiestnených pri nákupných centrách AVION, IKEA a pri komplexe Galvaniho Business Centrum. ,,AVION je prvé nákupné centrum na Slovensku, ktoré sa zapojilo do obľúbeného bikesharingového projektu Slovnaftu. Chceme tak podporiť ekologickú mobilitu v Bratislave,“ hovorí Igor Tvarožek, prevádzkový manažér nákupného centra AVION v Bratislave.

Rozšírením bikesharingu v tejto časti Bratislavy pre užívateľov služby zdieľaných bicyklov vzniká možnosť presunúť sa z konca Ružinovskej ulice priamo na Galvaniho ulicu, ktoré nie sú spojené priamou autobusovou linkou.  „Spoločnosť  IKEA si plne uvedomuje problémy s mobilitou, ktoré hlavné mesto dennodenne zažíva,“ hovorí Michal Svienty, marketingový manažér spoločnosti IKEA Bratislava. „Sme radi, že vďaka spolupráci so Slovnaft BAjk môžeme naším zákazníkom a zamestnancom ponúknuť alternatívny spôsob dopravy, ktorá má pozitívny vplyv na naše okolie.“

Spoluprácou so spoločnosťou Slovnaft chceme naším klientom, ale taktiež aj zákazníkom sprostredkovať možnosť alternatívnej dopravy v rámci mesta a jeho blízkeho okolia. Priblížiť sa tak trendom z vyspelých západných krajín,“ hovorí Peter Drien, Facility Manager spoločnosti KRON Real. „Podporou takejto dopravy, ktorá je efektívnejšia najmä počas dopravnej špičky a v konečnom dôsledku zdravšia a šetrná k životnému prostrediu, dávame aj odkaz pre budúce generácie.“

Spoločnosť Slovnaft chce službu Slovnaft BAjk v hlavnom meste ďalej rozvíjať a rozširovať jej pokrytie v spolupráci s magistrátom Bratislavy, mestskými časťami alebo ďalšími súkromnými partnermi, keďže aj táto ekologická forma dopravy môže napomôcť v boji proti klimatickým zmenám.

Služba zdieľaných bicyklov Slovnaft BAjk je pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy k dispozícii od septembra 2018 v štyroch mestských častiach – Nové Mesto, Petržalka, Ružinov a Staré Mesto.