Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bývalý britský veľvyslanec na Slovensku Andy Garth nastupuje do spoločnosti ESET ako Government Affairs Lead a na starosti bude mať vzťahy s verejným sektorom na celom svete.

Po úspešnej kariére v štátnej správe a diplomacii má Andy bohaté skúsenosti z medzinárodných vzťahov, pričom si v mnohých krajinách vybudoval rozsiahle kontakty v diplomacii, obchode i politike.

Po absolvovaní viacerých zahraničných pracovných pozícií v technologických centrách ako sú Taiwan, Južná Kórea, India či Belgicko, bol Andy Garth v roku 2014 menovaný za britského veľvyslanca na Slovensku. Svoje pôsobenie na tomto poste ukončil v auguste minulého roka. Ako diplomat pracujúci na bezpečnejšom a prosperujúcejšom svete sa Andyho úlohy striedali medzi pozíciami zameranými na politiku a podnikanie. Vo funkcii regionálneho riaditeľa pre obchod a investície Veľkej Británie podporoval výrazné zvýšenie obchodnej činnosti medzi Veľkou Britániou a regiónmi strednej a východnej Európy.

Prechod do sveta technológií je pre Andyho Garetha skôr návratom, keďže na začiatku kariéry pôsobil aj vo funkcii Science and Technology Officer v Britskom obchodnom a kultúrnom úrade v Tchaj-peji. V tejto funkcii úspešne zabezpečoval spoluprácu medzi technologickými inovátormi a podnikateľmi.

„Som veľmi rád, že sa stávam súčasťou jednej z najväčších svetových spoločností v oblasti kybernetickej bezpečnosti práve v čase, kedy sú obrovské benefity digitálnej éry podkopávané ľuďmi so zlými úmyslami. Teším sa na spoluprácu s našimi partnermi vo vládnych inštitúciách po celom svete pri spoločnej obrane proti súčasným ako aj budúcim kybernetickým hrozbám,“ uviedol Andy Garth k svojmu príchodu do spoločnosti ESET

Značky: