Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Elegantný dizajn, rýchla tlač a všestranné možnosti pripojenia uľahčujú uchovanie rodinných spomienok

Spoločnosť Canon Europe uvedie na jesenný trh novú, štýlovú a kompaktnú fototlačiareň Canon SELPHY CP1500, ktorá vyniká rýchlosťou, kvalitou tlače na úrovni fotolaboratória, rôznorodosti formátov aj trvanlivosťou fotografií. Fotografiu veľkosti pohľadnice vytlačí už za 41 sekúnd, pričom vďaka špeciálnej povrchovej úprave s ochranou pred vodou, nečistotami a vyblednutím vydrží až 100 rokov[1].

Kompaktná fototlačiareň sa prispôsobí rodinnému životu: prostredníctvom aplikácie pre smartfóny SELPHY Photo Layout 3.0 (podporovaná v iOS, iPadOS a Android) je možné z fotografií vytvoriť koláže alebo pozvánky. Vie tlačiť aj drobné samolepky do scrapbookov alebo jednoducho tlačiť momentky z každodenného života a rodinných dovoleniek bez toho, aby bolo nutné ponáhľať sa k najbližšiemu fotolabu.

V aplikácii je možné fotografie ďalej upravovať – ​​pridávať text, rámčeky a vzorovaný filter, napríklad snehové vločky na vianočné prianie alebo malé odtlačky labiek cez fotografiu domáceho maznáčika. K jednotlivým fotografiám je možné pridať QR kód a propagovať tak portfólio, webové stránky alebo zdieľať celý fotoalbum. Aplikácia má teraz prístup aj k fotografiám z fotoaparátu alebo smartfónu nahraným na sociálne médiá alebo inam do cloudu.

K tlačiarni SELPHY CP1500 je možné naraz pripojiť neobmedzený počet smartfónov. Pre ich spárovanie stačí naskenovať QR kód z aplikácie SELPHY Photo Layout alebo priamo do tlačiarne vložiť SD kartu či USB kľúč. To znamená, že je z tlačiarne možné urobiť súčasť programu na večierky a akcie, a to aj vďaka elegantnému dizajnu s veľkým displejom LCD a veľmi intuitívnemu tlačidlovému ovládaniu.

Kompaktná fototlačiareň s rýchlou sublimačnou technológiou vytvorí výtlačky o veľkosti pohľadnice (10×15 cm) za krátkych 41 sekúnd[2]. Na konci tlačového procesu je nanesená špeciálna povrchová úprava, ktorá chráni fotografiu pred vodou, nečistotami, vyblednutím farieb a odtlačkami prstov. Je teda možné si ich ihneď prezerať a dotýkať sa ich bez toho, aby hrozilo ich poškodenie.

Canon SELPHY CP1500 bude doplnená novým radom papiera SELPHY, od pohľadníc cez štvorcové formáty až po mini samolepky na štítkovanie.

Canon SELPHY CP1500 bude na trhu k dispozícii od jesene 2022. Ďalšie informácie tu: https://www.canon.sk/printers/selphy-cp1500/

Hlavné funkcie a vlastnosti fototlačiarne Canon SELPHY CP1500:

  • K dispozícii v čiernej, bielej a ružovej farbe
  • Výtlačky veľkosti pohľadnice už za 41 sekúnd
  • Trvanlivé výtlačky so životnosťou až 100 rokov
  • Termosublimačná technológia, 300 DPI, 16,7 milióna farieb
  • Čítačka SD, SDHC a SDXC kariet, pripojenie USB-C

[1] Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania pri teplote 23 °C a vlhkosti 50 %.

[2] Rýchlosť tlače sa môže líšiť v závislosti na veľkosti dát, spôsobe tlače, pamäťovej karte a jej kapacite a meria sa od zahájenia tlače, bez manipulácie s papierom.

Značky: