Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Záznam videa vo vysielacej kvalite a pokročilé možnosti pripojenia umožňujú broadcasterom efektívnu produkciu

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh PTZ kameru CR-N700 s rozlíšením 4K60P so vzorkovaním 4:2:2 a 10-bitovou farebnou hĺbkou s pripojením 12G-SDI, určenú pre profesionálne vysielanie, štúdiá a produkcia živých akcií. Model CR-N700, ktorý stavia na tradícii spoločnosti Canon v oblasti vysielacej techniky, využíva inteligentné automatické ostrenie z obľúbených profesionálnych videokamier, ako sú EOS C70 a XF605, na presné zaostrenie v celom rozsahu otáčania, náklonu a zoomu. Táto nová špičkovo vybavená kamera rozširuje rad PTZ prístrojov spoločnosti Canon a ponúka PTZ kameru pre všetky typy produkcií a všetky technické požiadavky.

Dosiahnite vysielaciu kvalitu ľahko

Aby spĺňala súčasné požiadavky vysielateľov, je kamera CR-N700 vybavená snímačom CMOS typu 1.0 a procesorom DIGIC DV7. Vďaka tomu ponúkne mimoriadne kvalitný obraz v rozlíšení 4K UHD 60P so vzorkovaním 4:2:2 a 10-bitovou farebnou hĺbkou. Najnovšia PTZ kamera Canon je schopná prenášať obraz vo vysokej kvalite 4K 60P cez IP – je teda ideálna pre vzdialené a živé vysielanie. K špičkovej obrazovej kvalite prispieva aj vysoko výkonný objektív s 15x optickým zoomom a 30x pokročilým zoomom pri natáčaní vo Full HD. V spojení s osvedčenou technológiou stabilizácie obrazu spoločnosti Canon môžu vysielatelia zachytiť plynulé a stabilné zábery aj na väčšiu vzdialenosť. To je ideálne na natáčanie televíznych reality show alebo dokonca športu, kedy si obsluha kamier chce diskrétne priblížiť dianie. Kamera CR-N700 je vybavená aj nočným režimom, ktorý umožňuje filmovať v takmer úplnej tme vďaka vstavanému IR filtru. V kombinácii s HDR vo formáte PQ alebo HLG tak umožňuje vysielateľom pracovať v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

CR-N700 predstavuje významný pokrok v rade PTZ kamier Canon. Nový model je vybavený rýchlym, inteligentným a extrémne presným ostrením vďaka patentovanej technológii Canon Dual Pixel CMOS AF s pokročilým systémom sledovania objektu EOS iTR AF X založeným na hĺbkovom učení. Ten zaostrí na hlavu snímanej osoby a sleduje jej pohyb, aj keď odvráti tvár. Pre ešte väčšiu presnosť sa automatické zaostrovanie s detekciou očí zameria na zrenicu osoby v zábere, zatiaľ čo funkcia priority tváre umožňuje uprednostňovať pri ostrení konkrétneho jedinca. To je ideálne pre situácie, kedy je nutné po celú dobu udržať záber na hlásateľa.

Vynikajúca konektivita, jednoduché pracovné postupy

Rovnako ako celý rad PTZ kamier Canon podporuje aj CR-N700 viac rôznych protokolov pre bezproblémové začlenenie do existujúcich produkčných procesov. Nová kamera je koncipovaná tak, aby ju vysielatelia mohli využiť v rôznorodých produkčných ekosystémoch. Podporuje protokoly SRT a NDI|HX pre vysoko kvalitné 4K video prenosy, zatiaľ čo FreeD umožňuje integráciu s virtuálnymi produkciami. Vysielatelia môžu pomocou týchto protokolov ľahko vytvárať zostavy s viacerými kamerami podľa svojich potrieb. S protokolom XC spoločnosti Canon je možné integrovať CR-N700 s ďalšími kamerami Canon Cinema EOS, ako sú EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III alebo profesionálne videokamery vrátane XF605 pre skutočne všestranné použitie. Podanie obrazu je dokonca možné zladiť s inými fotoaparátmi Canon pomocou profilu Canon Log 3 a nastavenia širokého dynamického rozsahu.

Flexibilné možnosti pripojenia zahŕňajú 12G-SDI a 3G-SDI, HDMI a IP (PoE++), čo umožňuje bezproblémový prenos 4K60P pre konzistentné vysielanie vo vysokej kvalite. Kamera CR-N700 je vybavená aj profesionálnymi duálnymi XLR audio vstupmi a synchronizačnou technológiou GEN-LOCK pre rôzne produkčné potreby.

Vylepšené ovládanie

Najnovšia PTZ kamera Canon ponúka rovnako intuitívne ovládanie ako ostatné modely v tomto rade. Pokročilý pohonný mechanizmus umožňuje veľmi pomalý a presný pohyb 0,1°/s, čo umožňuje kinematografický spôsob práce. Kompatibilita s ovládačom Canon RC-IP100, ovládacou aplikáciou Remote Camera Control a s vybranými ovládačmi iných výrobcov ďalej zjednodušuje zapojenie kamery do existujúcich produkčných zostáv. Funkcia orezu umožňuje z jednej PTZ kamery CR-N700 odoberať dva samostatné kanály. Kameraman môže v zábere označiť oblasť záujmu a prenášať ju ako samostatný obraz vo Full HD. Táto funkcia je ideálna pre produkcie s obmedzeným počtom PTZ kamier v mieste natáčania.

Súčasne s kamerou CR-N700 spoločnosť Canon na trh uvádza aj filmový objektív CN8x15 IAS S E1/P1 a rozširujúci modul EU-V3 a vydáva aktualizáciu firmvéru Cinema EOS, ktorá umožní jednoducho využiť špičkové filmové kamery Canon EOS C300 Mark III a EOS C500 Mark II pre potreby produkcie živého vysielania. Canon ďalej uvádza na trh referenčný displej DP-V2730 s uhlopriečkou 27 palcov, ktorý rozširuje rad 4K monitorov Canon a ponúka riešenie pre každú potrebu. Ďalšími novinkami na trhu sú videokamery XA65, XA60, XA75, XA70 a Canon LEGRIA HF G70, ktoré vychádzajú v ústrety dopytu po živom zdieľaní obsahu.

Ak sa chcete o kamere CR-N700 dozvedieť viac, tak navštívte Canon na veľtrhu IBC od 9. do 12. septembra v hale č. 11, stánok C45, alebo sa pozrite na internetové stránky:

https://www.canon.sk/ptz-cameras/cr-n700/

Hlavné funkcie a vlastnosti PTZ kamery CR-N700:

  • Snímač CMOS typu 1.0 s procesorom DIGIC DV7 dosahuje rozlíšenie 4K60P so vzorkovaním 4:2:2 as 10-bitovou farebnou hĺbkou
  • 15x optický zoom (30x pokročilý zoom)
  • Automatické ostrenie vďaka technológii Canon Dual Pixel CMOS AF s funkciou iTR AF X
  • Podpora viacerých protokolov vrátane NDI|HX, SRT, FreeD, RTMP(S), RTP, RTSP, štandardný komunikačný protokol a Canon XC
  • Vylepšená konektivita s výstupom 12G-SDI

Značky: