Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V čase, keď pribúdajú digitálne alebo rovno virtuálne miesta, má tlačená fotografia veľkú silu. Aj to je dôvod, prečo spoločnosť Canon uvádza na trh ďalšiu fototlačiareň Canon Zoemini 2. Pri váhe iba 177 g (menej ako priemerný smartfón) sa pohodlne zmestí do vrecka. Vďaka rýchlemu nabíjaniu cez konektor USB-C je toto zariadenie plne nabité za 50 minút, čo je o 40 minút rýchlejšie ako v prípade predchádzajúceho modelu Zoemini. Vďaka novej aplikácii Canon Mini Print[1] môžete pred vytlačením k snímke pridať text, okraje, vtipné obrázky alebo vytvárať zábavné koláže.

Charmayne Chow, Product Marketing Specialist Canon Europe poznamenáva: „Instantná fotografia zažíva už dlhší čas obrovský rozmach. Väčšina fotografií, ktoré zhotovujeme, zostane na digitálnych a mobilných zariadeniach, čo význam tlačenej fotografie len posilňuje. Tlačíme ich, vystavíme si ich, darujeme blízkym, pretože nám pripomínajú pekné chvíle, a preto si zaslúžia to najlepšie zaobchádzanie. Veríme, že aj nové funkcie tlačiarne ukážu, ako dobre sa môžu svety digitálnej a tlačenej fotografie vzájomne dopĺňať.”

Nový dizajn pre intuitívne ovládanie

Novinkou je farebný indikátor LED, ktorý informuje o tom, kedy je zariadenie zapnuté, kedy tlačí, spracováva, chladí alebo keď dôjde papier. Výhodou je tiež odolnejší hardvér a elegantnejší kovový vzhľad, ktorý je k dispozícii v tmavo-modrej, perleťovo-bielej alebo ružovo-zlatej farbe.

Inšpirácia pre kreativitu a prepojenie vďaka novým funkciám aplikácie

Nová aplikácia Canon Mini Print ponúka personalizáciu, sezónne a tematické vzory rámčekov a samolepiek. Funkcia „dlaždicovanie“ umožňuje používateľom poskladať väčší plagát so 4 alebo 9 výtlačkami. Možnosti koláží a predseknutých samolepiek potom pritiahnu celú rodinu na zapojenie sa do tvorby scrapbooku.

Bezproblémová tlač

Inovatívna technológia ZINK™ (skratka pre zero ink, teda bez atramentu) predstavuje plnofarebný tlačový systém Zoemini 2, vďaka ktorému už nie sú potrebné atramentové kazety. Fotopapier Canon ZINK™ je pokrytý mikrokryštálmi, ktoré reagujú na zahriatie a menia snímky z mobilných zariadení na výtlačky odolné proti rozmazaniu, vode a roztrhnutiu.

V ponuke nájdete tri typy fotopapiera: balenie po 20 a 50 listoch o veľkosti 5 x 7,6 cm alebo 20 listoch okrúhlych nálepiek s priemerom 3,3 cm na výzdobu albumov, stien a darčekov.

Cena a dostupnosť

Instantná fototlačiareň Canon Zoemini 2 bude k dispozícii od jesene 2022, a to za odporúčanú cenu 125 EUR. Ďalšie informácie tu: https://www.canon.sk/printers/zoemini2/

Hlavné funkcie a vlastnosti fototlačiarne Zoemini S2:

  • K dispozícii v tmavo-modrej, perleťovo-bielej alebo ružovo-zlatej farbe
  • Vrecková veľkosť, váži len 177 g
  • Bezdrôtové pripojenie
  • Rýchlejšie nabitie za 50 minút vďaka USB C konektoru, a to aj počas tlače
  • Nová farebná LED kontrolka, ktorá indikuje aktuálny stav

[1] Kompatibilná so zariadeniami so systémom iOS 9 alebo novším, iPadOS 9.0 alebo novším, Android 4.4 alebo novším.

Značky: