Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ITAPA už po 21-krát vyhlasuje prestížnu súťaž Cena ITAPA, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou konferencie Jesenná ITAPA 2022.

Hlavným cieľom súťaže je oceniť a vyzdvihnúť prínos projektov v oblasti digitalizácie a modernizácie spoločnosti. Uzávierka prihlášok je 10. októbra 2022.

Cena ITAPA je už dlhé roky aj referenčným ocenením. Mnohé z projektov, ktoré sa do súťaže prihlásili, dokázali presvedčiť nielen odbornú porotu, ale zaujali aj investorov či verejný sektor. Cena ITAPA je jednou z najlepších príležitostí prezentovať akýkoľvek zaujímavý projekt pred relevantným publikom a to bez ohľadu na jeho veľkosť či náročnosť.

Autori alebo zadávatelia môžu svoje projekty prihlásiť do súťaže najneskôr do 10. októbra 2022. Cena ITAPA sa v roku 2022 vyhlasuje v dvoch kategóriách – Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti a Najinovatívnejší projekt.

Do prvej kategórie sa môžu prihlasovať projekty, ktoré využívajú nové technológie, čím posúvajú digitalizáciu spoločnosti ďalej. Ide napríklad o riešenia na elimináciu byrokracie, zlepšenia zdravia obyvateľov, skvalitnenia životného prostredia a podobne. Do druhej kategórie sa môžu prihlasovať projekty, ktorým technológie umožnili inovovať procesy tak, aby zmenili výrobu, spracovanie ekonomických údajov, organizáciu firmy, dopravu, výskum, energetiku, spôsob vzdelávania či efektivitu využívania zdrojov, príp. ďalšie oblasti záujmu.

„Súťaž Cena ITAPA vyhlasujeme už od roku 2002, keď vznikla samotná platforma ITAPA. V tejto prestížnej súťaži oceňujeme inovatívne projekty digitalizácie spoločnosti a za predchádzajúcich 20 rokov sme vďaka Cene ITAPA videli množstvo skvelých projektov, ktoré posunuli Slovensko vpred. Sme presvedčení, že uznanie v podobe Cena ITAPA pomáha inšpirovať aj druhých,“ hovorí Dana Kršáková, výkonná riaditeľka ITAPA.

Víťazom minulého ročníka súťaže bol v prvej kategórii projekt eCommerce, ktorý pre Ministerstvo financií SR vytvorila spoločnosť DITEC. V kategórii Najinovatívnejší projekt sa stala víťazom moderná digitalizácia života včiel pod názvom Bee hive monitoring.

Cena ITAPA je pravidelnou súčasťou konferencie Jesenná ITAPA 2022, ktorá sa uskutoční v dňoch 29. 11. – 1. 12. 2022 v bratislavskom hoteli Crowne Plaza.

Všetky potrebné informácie o Cene ITAPA, ako aj o konferencii Jesenná ITAPA 2022 nájdete na www.itapa.sk. Slávnostné vyhlasovanie výsledkov súťaže Cena ITAPA sa uskutoční 1. decembra 2022 počas Galavečera ITAPA 2022. 

Prečítajte si aj:

Značky: