Chcete si zlepšiť kvalitu fotiek z vášho smartfónu? Vyskúšajte fotoaplikáciu z Google Pixel

2

Modifikovaná aplikácia je kompatibilná so smartfónmi s procesormi Snapdragon 820, 821 a 835. Nemusí však fungovať bezchybne.

Google Pixel bol až donedávna považovaný za najlepší fotosmartfón na trhu. Dôvodom bol aj výborný softvér, ktorý dokáže v rámci post-processingu vytvoriť lepšiu fotografiu v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami. Softvér od Googlu exceluje najmä pri fotení HDR fotiek. Pre tento účel ponúka špeciálny režim HDR+, ktorý minimalizuje občasný neduh HDR režimov, teda rozmazanie objektov na fotografiách. Pixel sa však chválil aj výbornými fotkami v horších svetelných podmienkach.

Technológia, ktorá sa do veľkej miery podpisuje pod výborné fotografie z telefónu Google Pixel, je teraz dostupná aj pre ostatných používateľov. Nie je to z dobrej vôle Googlu, ale vďaka šikovnosti ukrajinského vývojára menom B-S-G, ktorý aplikáciu modifikoval, aby ponúkla režim HDR+ aj na iných zariadeniach s procesormi Snapdragon 820, 821 alebo 835.

Porovnanie fotiek z OnePlus 3 pomocou systémového fotoaparátu (hore) a modifikovaného Google fotoaparátu (dole). Zdroj: XDA

Fotoaplikáciu z Google Pixel môžete vďaka tomu používať na smartfónoch ako LG G6 alebo OnePlus 3. Teoreticky by mala fungovať na všetkých smartfónoch, ktoré majú vo výbave spomenuté procesory, avšak napr. na Sony Xperia XZ Premium aplikácia vždy po spustení spadne. V prípade Galaxy S8 vám aplikácia asi tiež nebude fungovať, verzie telefónu s procesorom Snapdragon 835 sa predávajú len v USA. V Európe sa predávajú modely s procesormi Exynos.

Modifikovaná aplikácia sa nachádza v ranom štádiu vývoja, takže nemusí vždy fungovať bezchybne. Ak však radi experimentujete s aplikáciami, môžete si ju stiahnuť z webu AndroidFileHost, vyskúšať, či vám bude fungovať a pohrať sa s ňou.

Detailnejšie informácie o upravenej aplikácii nájdete aj na webe XDA-Developers, ktorý overil jej zdrojový kód a označil ju za bezpečnú. Samotnú aplikáciu si môžete stiahnuť TU.

Zdroj: XDA

Prečítajte si aj:

Veľký fototest vlajkových lodí: BlackBerry KEYone vs. HTC U11 vs. Huawei P10 vs. Honor 9 vs. Samsung Galaxy S8 vs. Sony Xperia XZ Premium. Ktorý smartfón fotí najlepšie?

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

2 komentáre

Pridaj komentár