Chytrá anténa ako riešenie zásadného Wi-Fi problému

0

Z nezávislej analýzy Wi-Fi výkonu, ktorú nedávno vykonala univerzita v talianskej Brescii vyplýva, že technológia chytrých antén predstavuje kľúč k riešeniu najväčšej prekážky bezdrôtového výkonu.

Tou je rušenie na spoločnom kanáli. Správa súčasne uvádza, že Wi-Fi prístupový bod ZyXEL WAC6503D-S vybavený chytrou anténou dosahuje až o 75 % lepší výkon, než konkurenčné prístupové body štandardu 802.11ac.

Univerzitný tím tvorený poprednými odborníkmi na výkon bezdrôtových sietí porovnal štyri popredné značky Wi-Fi prístupových bodov štandardu 802.11ac s alebo bez technológie chytrej antény: Aruba, Cisco, Ruckus a ZyXEL. Zo skúšky pokrytia vyplýva, že Wi-Fi prístupový bod ZyXEL dosiahol lepšie výsledky, než všetci jeho konkurenti.

„Táto analýza nám dáva cenné informácie o tom, ako moc závisí Wi-Fi výkon na použitej anténe a na rušení na spoločnom kanáli,“ dodáva Crowley Wu, senior oblastný viceprezident obchodnej jednotky ZyXEL Networking. „Zlepšenie pokrytia pri súčasnej redukcii rušenia sa nezaobíde bez zásadného technického pokroku. Za účelom odstránenia bežných problémov súvisiacich s Wi-Fi, medzi ktoré patrí napr. pokrytie, kapacita alebo rušenie, sme model WAC6503D-S vybavili chytrou anténou. Súčasne sme pri jeho vývoji uplatnili všetky naše skúsenosti s bezdrôtovými technológiami. A práve preto s ním víťazíme skoro v každom teste.“

Rušenie na spoločnom kanáli je v súvislosti s rýchlo sa rozvíjajúcou technológiou štandardu 802.11ac neodvratný problém už len z dôvodu väčšieho využitia kanálu a klesajúceho počtu dostupných kanálov. To znamená, že rovnaký kanál používa viacero Wi-Fi prístupových bodov a tie sa potom vzájomne rušia. Ako jednoduché riešenie sa ponúka zníženie prenosového výkonu, ktoré by však viedlo k horšiemu pokrytiu a výskytu hluchých miest. Výskumný tím porovnaním prístupových bodov v prostredí, kde dochádza k rušeniu na spoločnom kanáli zistil, že model ZyXEL WAC6503D-S dosahuje v priemere o 75 % lepšiu priepustnosť, než konkurenčné prístupové body.

ZyXEL WAC6503D-S je súčasťou prémiového portfólia prístupových bodov Unified Pro vybavených technológiou štandardu 11ac a duálnym rádiom a vďaka svojim kvalitám už získal rad odborných cien v Ázii, Európe a USA.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár