Colníci v Shenzene chytili ženu, ktorá pašovala iPhony do Číny

0

iPhony sa musia do Číny pašovať, ale veď práve tam sa vyrábajú. 😊

Jackpot pre colníkov, ktorí zachytili ženu snažiacu sa prepašovať 102 iPhonov do Číny. Asi tak sa dá nazvať ich úlovok. Colníci si všimli, že má žena na sebe viac oblečenia, ako by na počasie bolo vhodné. Tiež ale zbystrili pozornosť, pretože mala príliš chudé ruky k tomu, ako hrubo vyzeralo jej telo.

Bodaj by nie, keď mala okolo seba opásaných toľko telefónov. Takisto u nej našli 15 luxusných hodiniek. Podľa magazínu Apple Insider tento náklad vážil takmer 20 kg.

Pašeráctvo je činnosť, z ktorej sa dá stále profitovať. Najmä vďaka tomu, že kvôli poplatkom a daniam stoja tieto telefóny v Číne o 30% viac.

Toto nie je ani zďaleka ojedinelý prípad. Colníci v Shenzene bežne prichytia pašerákov s desiatkami telefónov na tele.

Zdroj: The Verge

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár