Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť D-Link, svetový líder v oblasti Wi-Fi konektivity, spustila predaj nového radu ULTRA výkonných MU-MIMO Wi-Fi routerov, ktorý obsahuje modely AC3150 DIR-885L a AC5300 DIR-895L.

Nový rad prináša bleskurýchle pripojenie s výrazne lepším pokrytím pre nestále rastúci počet zariadení pripájaných do Wi-Fi sietí. Rad ULTRA výkonných routerov bol vytvorený pre pokročilých používateľov, ktorí chcú mať tie najlepšie bezdrôtové technológie pre dokonalé streamovanie 4K videí alebo hranie hier pri súčasnom používaní viacerých zariadení – televízorov, notebookov, tabletov alebo smartphonov v jednej domácnosti.

ULTRA výkonné Wi-Fi routery sú špeciálne skonštruované tak, aby bez problémov zvládli súbežné sledovanie HD obsahu, on-line hranie bez lagov (výpadkov) a prenos veľkých súborov na niekoľkých zariadeniach.

Svojim špičkovým dizajnom, ktorý sa vyznačuje širokou základňou, výraznými šikmými hranami a odpojiteľnými výkonnými anténami, ponúkajú oceňovanú kombináciu štýlu a extrémneho výkonu. Vďaka využitiu najmodernejších technológií výrazne zvyšujú intenzitu signálu aj priepustnosť bezdrôtovej siete a poskytujú momentálne najrýchlejšie a najspoľahlivejšie Wi-Fi pripojenie. Plne uspokoja aj tých najnáročnejších užívateľov, ktorí požadujú čo najrýchlejšie, najdostupnejšie a najbezpečnejšie pripojenie v celom dome.

Trojpásmový router DIR-895L využíva novú generáciu technológie Wi-Fi AC, označovanú ako Wave 2, s celkovou rýchlosťou bezdrôtového prenosu až 5,3 Gb/s, zatiaľ čo dvojpásmový DIR-885L ponúka prenos 3,15 Gb/s. Schopnosť súčasnej prevádzky vo viacerých frekvenčných pásmach umožňuje napríklad prehliadať web, chatovať a posielať e-maily na smartfóne alebo tabletu cez pásmo 2,4 GHz a zároveň streamovať 4K videá, hrať on-line hry, alebo telefonovať cez internet na počítači alebo televízore v pásme 5 GHz.

Technológia MU-MIMO (Multi User-Multiple Input, Multiple Output) umožňuje získať širokopásmové Wi-Fi pripojenie niekoľkým zariadeniam súčasne a poskytovať rýchle a stabilné spojenie všetkým pripojeným zariadeniam v domácej sieti. Funkcia SmartConnect a Advanced Quality of Service (QoS) aktívne priraďujú najlepšie dostupné spojenie v 2,4GHz alebo 5GHz pásme každému zariadeniu, ktoré sa chce pripojiť, čo zaistí optimálnu prevádzku a minimálne preťaženie v jednotlivých pásmach. Technológia Advanced AC SmartBeam v ULTRA výkonných routeroch navyše aktívne presne smeruje Wi-Fi signál tam, kde je to potrebné, čo výrazne zvyšuje rýchlosť a dostupnosť bezdrôtovej siete v každom kúte domu.

Pomocou intuitívneho konfiguračného webového rozhrania, ktoré podporuje dotykové ovládanie, alebo mobilné aplikácie QRS (Quick Router Setup) je možné uviesť do prevádzky routery radu ULTRA v priebehu niekoľkých minút.

Základné vlastnosti:

  • Najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac Wave 2
  • Celková rýchlosť trojpásmového bezdrôtového prenosu až 5,3 Gb/s (DIR-895L) a celková rýchlosť dvojpásmového bezdrôtového prenosu až 3,15 Gb/s (DIR-885L)
  • MU-MIMO ponúka veľkú šírku pásma Wi-Fi pripojenia pre niekoľko zariadení súčasne
  • Lepšie pokrytie bezdrôtovej siete pomocou technológie „AC beamforming“
  • SmartConnect: Optimalizuje Wi-Fi pripojenie a zabraňuje zhoršeniu prevádzky pri použití starších zariadení
  • Gigabit LAN a WAN porty pre vysokorýchlostné káblové pripojenie
  • Mobilná aplikácia mydlink Lite pre vzdialený monitoring a správu siete
  • Jednoduchá konfigurácia pomocou WPS (Wi-Fi Protected Setup), bezpečné šifrovanie bezdrôtového prenosu pomocou WPA a WPA2
  • USB 3.0, mydlink SharePort a DLNA pre perfektné zdieľanie médií

Cena a dostupnosť

Router DIR-885L je už k dispozícii na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú maloobchodnú cenu 220,90€ (5 399 Kč) vrátane DPH, DIR-895L za odporúčanú maloobchodnú cenu 323,90€ (8 799 Kč).

Značky: