Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Britská spoločnosť Air Dispatch CLC oznámila, že z dôvodu rýchleho rastu sa chystá v januári 2016 otvoriť svoje nové centralizované riadiace pracovisko v Bratislave.

Bude to tretie centralizované centrum spoločnosti Air Dispatch pre riadenie nákladu po úspešnej expanzii v Prahe a Varšave, ktoré v súčasnosti zamestnávajú spolu vyše 160 zamestnancov. Do konca roka 2016 spolu so slovenským centralizovaným pracoviskom spoločnosť Air Dispatch vytvorí nových 75 pracovných miest, pričom sa odhaduje, že v zamestnávaní kvalifikovaných pracovníkov je to len začiatok.

Spoločnosť Air Dispatch CLC ročne vygeneruje vyše 650 tisíc výkazov o hmotnosti a rozložení nákladu lietadiel, ktoré doručí viac ako 300 letiskám na všetkých kontinentoch.

„Tešíme sa na spustenie nového centra na Slovensku. V čase, keď sa medzinárodné letecké spoločnosti stále vo vyššej miere usilujú o outsourcing riadenia nákladu, je ten správny čas rozšíriť naše kapacity a investovať do nových prevádzok,“ povedal Nick Yeadon, riaditeľ spoločnosti Air Dispatch CLC.

„Letecká preprava je rýchlo sa meniace odvetvie a nevidím dôvod, prečo by Slovensko nemalo byť v popredí technologického napredovania v leteckom priemysle. Bratislavský pracovný trh nám ponúka ideálnu kombináciu kvalifikovanej a veľmi zručnej pracovnej sily,“ dodal Nick Yeadon.

Spoločnosť Air Dispatch CLC oznámila, že už v súčasnosti začína s obsadzovaním prvých pozícií v novom centralizovanom riadiacom pracovisku v Bratislave.

Značky: