Operátor zvýhodní balíčky Travel & Surf najmä v Turecku či Kanade.

Telekom pripravil pre blížiacu sa dovolenkovú sezónu úplne novú ponuku dátových balíčkov. Potešia najmä tých, ktorí budú tráviť čas oddychu mimo krajín EÚ. Nová podoba Travel & Surf obsahuje naďalej dve zóny, ale krajiny sú inak poskladané a viaceré preferované destinácie ako Kanada, Turecko či Austrália budú mať podstatne výhodnejšie dáta. Ponuka štartuje 27. júna 2019.

Dve zóny a tri veľkosti balíčkov

Každá zóna bude obsahovať tri veľkosti balíčkov. Najmenší objem sa posúva z 20/35 MB na 100 MB (balík XS), stredný balíček stúpne zo 100 na 500 MB (balík M) a najväčší balíček bude mať po novom už 1 GB (balík XL).

Ceny budú stanovené nasledovne podľa zón:

ProgramObjem dátZóna 1Zóna 2
XS100 MB2,5 €5 €
L500 MB8 €20 €
XL1 GB12 €33 €

Zóna 1 po novom s Tureckom či Kanadou

Významnou zmenou novej ponuky je aj odlišná pozícia krajín v jednotlivých zónach. Napríklad v Zóne 1 ostáva Švajčiarsko a USA, pre ktoré sa dáta zlacnia už vďaka novým veľkostiam a nižším cenám, ale zároveň tu pribudne 12 krajín z pôvodne vyššej zóny. Vďaka tomu budú oveľa výhodnejšie dáta v obľúbenej destinácii Slovákov, v Turecku, ale zároveň aj v Srbsku, Kanade, Mexiku, Austrálii, Arube, Ekvádore, El Salvadore, Hondurase, Kolumbii, Moldavsku a Peru.

Navyše do Zóny 1 pribudnú aj štyri krajiny, ktoré doteraz nemali žiadnu výhodu dátového balíčka: Argentína, Arménsko, Bosna a Hercegovina a Normanské ostrovy.

Cenové podmienky sú pri Zóne 1 priaznivé pri všetkých balíčkoch: za 100 MB zaplatí zákazník už iba polovicu (2,5 €) a pri 500 MB klesne suma z 15 na 8 €.

Zóna 2 má viac ako 50 krajín i nové destinácie

Zóna 2 bude obsahovať spolu 54 krajín. Väčšina z nich ostáva nezmenená, sú tu napríklad Brazília, Čierna Hora, Čína, Egypt, Izrael, Japonsko, Južná Afrika, Južná Kórea, Nový Zéland, Rusko, SAE, Singapur, Thajsko, Taiwan, Ukrajina.

Zároveň pribudne Brunej, Dominikánska republika, Gruzínsko, Irak, Jordánsko, Kostarika, Palestína a Paraguaj.

Aj Zóna 2 bude ťažiť z väčších objemov dát a výhodnejších cien. Za 100 MB zaplatí zákazník o polovicu menej a cena za 500 MB klesne o tretinu.

Príklady výhodnejšieho dátovania

Najvýraznejšie budú ťažiť zo zmien návštevníci 12 krajín, ktoré sú presunuté zo Zóny 2 do Zóny 1 na čele s Tureckom a Kanadou. Cena za 100 MB klesne na štvrtinu (z 10 € na 2,5 €) a podobne aj pri 500 MB balíčku.
Zákazníci v iných destináciách ako Brazília, Čína, Japonsko či Rusko získajú lepšie ceny vo svojej zóne a navyše budú aj väčšie balíky dát.

Zdroj: Telekom

Prečítajte si aj:

Orange eviduje viac ako 100 000 Nonstop dátových balíkov a vo vybraných lokalitách zvyšuje rýchlosť 4G internetu

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.