Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link predstavuje svoj nový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus, ktorý pracuje v troch pásmach a dosahuje rýchlosť až 2134 Mbit/s. Tento systém dvoch jednotiek je určený k pokrytiu Wi-Fi signálom akékoľvek domácnosti od veľkosti bytu cez chaty až po poschodové moderné inteligentné domy, pre ktoré sa Deco stane srdcom komunikácie.

Deco je najjednoduchšia cesta ako zaručiť, aby bol Wi-Fi signál silný v každom kútiku domu. Deco M9 Plus slúži aj ako prepojovací a riadiaci hub pre všetky zariadenia, ktoré využíva inteligentná domácnosť a iný hub už nie je potrebný.

Viac než vyhradené bezdrôtové pripojenia

Tri oddelené Wi-Fi pásma poskytujú rýchle a stabilné pripojenie všetkým zariadeniam v akejkoľvek miestnosti domu a bytu. Šírku pásiem navyše neuberajú bezdrôtové spojenia medzi jednotlivými jednotkami Deco, pretože sú zaistené iným spôsobom. Vďaka rýchlosti so štandardom AC2200 môžete na zadrhávanie a oneskorenie komunikácie zabudnúť. Deco M9 Plus používa pre bezdrôtovú prevádzku hneď dve pásma 5 GHz (867 Mbit/s + 867 Mbit/s), a k tomu ešte pásmo 2,4 GHz (400 Mbit/s), aby vo chvíli, keď je v sieti silná prevádzka, bolo možné stále poskytovať rýchlosť viac než 1000 Mbit/s pre gigabitové zariadenia pripojované káblom.

Už žiadne mŕtve zóny

Mesh systém pokrytia celého domu Wi-Fi signálom umožňuje eliminovať miesta so slabým signálom. Vďaka jednoduchému nastaveniu, ktoré pomôže aj s rozmiestením jednotlivých jednotiek, pokryjete stabilným signálom každý kút vašej domácnosti.

Koniec čakania na signál

V súčasných domácnostiach sa stále zvyšujú počty elektrických zariadení, ktoré „požierajú“ šírku pásma, takže potrebujú sieť, ktorá tieto nároky zvládne. A pretože Deco používa bezdrôtovú technológiu 802.11ac, ktorá je trikrát rýchlejšia než pri routeroch predchádzajúcej generácie, dokáže zaistiť pripojenie bez zadrhávania až pre 100 pripojených zariadení.

Ohromnou výhodou v domácom prostredí je Wi-Fi roaming, ktorý umožňuje hladký prechod medzi jednotlivými zónami pokrytia. Princíp je obdobný ako pri mobilných telefónoch, kedy idete autom a telefonujete. Telefón sa postupne pripája z jednej bunky na ďalšiu bez akéhokoľvek zásahu používateľa. Wi-Fi roaming je podobný, iba sa jedná o dátové pripojenie. S mobilným zariadením je tak možné pochodovať z pivnice do obývačky, a potom hore do izby a nie je potrebné sa starať o to, ku ktorému prístupovému bodu je zariadenie pripojené. Videohovor, YouTube alebo Lifestream ide bez prerušenia.

Srdce pre inteligentný dom a domácnosť

Deco M9 Plus sa správa ako inteligentný prepojovací uzol (hub) celého domu a dokáže všetky zariadenia zobraziť v jednej jednoducho ovládateľnej aplikácii. Tiež je možné nastaviť interakcie medzi zariadeniami s rozhraním ZigBee, Bluetooth a Wi-Fi vďaka prepojenia s IFTTT. Sú podporované inteligentné zariadenia TP-Link, GE, Kwikset a ďalších popredných značiek. Používatelia tak môžu využiť veľký rozsah interakcií medzi rôznymi inteligentnými žiarovkami, zámkami, kamerami a ďalšími zariadeniami. Deco je tiež kompatibilný s hlasovým ovládaním Amazon Alexa.

Nastavenie ešte jednoduchšie

Po vybalení jednotky Deco si používateľ nainštaluje aplikáciu do mobilu, a potom jednoducho postupuje podľa pokynov na displeji. Deco sa o všetko ostatné postará a Wi-Fi sieť je nastavená a funkčná behom chvíľky.

TP-Link HomeCare

Súčasťou Deco M9 Plus je tiež bezpečnostný balík TP-Link HomeCare™, ktorý zaručuje, že všetky zariadenia v sieti budú chránené, pričom o aktuálny stav databázy hrozieb sa stará spoločnosť Trend Micro™.

Účinná rodičovská kontrola dokáže obmedziť čas trávený online a blokovať nevhodný obsah vďaka špecifickým profilom, ktoré je možné vytvoriť zvlášť pre každého člena rodiny.

Integrovaný antivírus tiež pomáha brániť proti webovým stránkam so škodlivým obsahom a chrániť platobné transakcie vykonávané na internete.

Kľúčové vlastnosti Deco M9 Plus

  • Deco využíva systém jednotiek, vďaka ktorým zaistí všadeprítomné pokrytie domu Wi-Fi signálom – raz a navždy sa je možné zbaviť miest so slabým signálom.
  • Vďaka technológii Deco Mesh Technology jednotlivé jednotky spolupracujú a vytvárajú v celom dome jednu ucelenú sieť s jedným názvom. Zariadenia sa budú automaticky pripojovať vždy k tej jednotke Deco, ktorá mu pri prechádzaní celým domom zaistí najrýchlejšie možné pripojenie.
  • Základná verzia Deco M9 Plus obsahuje dve jednotky, ktoré pokryjú plochu až 600 m2. A keby ani to nestačilo, stačí kedykoľvek pridať do siete ďalšie jednotky Deco, a pokrytie tak rozširovať.
  • Tri samostatné pásma poskytujú rýchle a stabilné pripojenie s celkovou rýchlosťou až 2134 Mbit/s.
  • Systém Deco M9 Plus sa správa ako prepojovací uzol (hub) pre všetky zariadenia v inteligentnej domácnosti. Na jednej platforme tak je možné upraviť nastavenie a vytvárať vzájomné interakcie bez nutnosti ďalších zariadení.
  • Deco dokáže zvládať prevádzku aj pre veľmi zaťažené siete a poskytuje pripojenie bez zadrhávania a oneskorenia až pre 100 zariadení súčasne.
  • Bezpečnostný balík TP-Link HomeCare je séria individuálne prispôsobených a zabezpečených funkcií, ktorá obsahuje rodičovskú kontrolu, integrovaný antivírus a riadenie kvality služieb (QoS).
  • Nastavenie je ešte jednoduchšie než doteraz vďaka aplikácii Deco, ktorá používateľa prevedie jednotlivými krokmi.

Značky: