Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni.

Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Spolupráca s veľkými menami: Talentom pomôžu aj Intel a Adidas

V medzinárodnej súťaži Fashion Fusion Challenge budú mať mladé talenty z celej Európy jedinečnú príležitosť získať pomoc a inšpiráciu od najväčších odborníkov z odvetví módy a technológií a pretaviť do reality svoje vizionárske koncepty high-tech oblečenia a doplnkov.

Fashion_Fusion_05_web2016_3_nowat

Na súťaži sa podieľajú viacerí renomovaní partneri: Fashion Fusion podporia svojim know-how a materiálmi okrem iných aj globálna technologická spoločnosť Intel, športová značka Adidas a časopis Wired.

Tri súťažné kategórie

Študenti, mladí profesionáli a startupy môžu prihlasovať svoje koncepty do 1. augusta 2016. Práce môžu byť prihlásené do jednej z troch kategórií: Connected Devices & Accessories, Digitally Enhanced Fashion a Smart Services.

Fashion_Fusion_06_web2016_3_nowat

Najlepšie nápady bude vyberať odborná porota zložená zo zástupcov viacerých odvetví: Dirk Schönberger (Adidas), Christin Eisenschmid (Intel in Germany), Gesche Joost (Digital Champion), Nikolaus Röttger (Editor-in-Chief, WIRED Germany) a Anita Tillmann (Premium Exhibition).

Výhra 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh

Desiatka vybraných tímov bude môcť doladiť svoje nápady a pripraviť prototypy s pomocou expertov z odvetví módy a technológií na trojmesačnom workshope Fashion Fusion Lab. Okrem odbornej pomoci získajú účastníci ubytovanie a všetky materiály potrebné na zrealizovanie ich nápadov.

Fashion_Fusion_02_web2016_3_nowat

Prvá Fashion Fusion Challenge vyvrcholí prezentáciou prototypov na #FASHIONTECH počas Fashion Week-u v Berlíne v januári 2017. Najlepší tím získa 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh v spolupráci s Deutsche Telekomom a jeho partnermi.

Značky: