Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Výstavba bratislavskej Vydrice úspešne napreduje, čoho dôkazom je blížiaca sa kolaudácia bytov v 1. etape, ale aj postupné napĺňanie ďalších funkcií projektu.

Aktuálne bol spustený predaj kancelárií v ikonickej administratívnej budove V3 na nábreží Dunaja, ktorej výstavba sa už začala. VYDRICA Offices sú jediným projektom v blízkosti historického centra mesta, v ktorom si firmy môžu kúpiť vlastné priestory A-čkovej kvality. Možnosť kúpy vlastných priestorov spolu s atraktívnou lokalitou a reprezentatívnosťou novej štvrte boli dôvodom, prečo sa do VYDRICA Offices rozhodla presťahovať jedna z najúspešnejších slovenských technologických firiem XIMEA. Zaujímavosťou je, že jej špičkové kamery boli použité vo filme Avatar, ale využívajú ich aj vedecké inštitúcie a firmy z celého sveta, medzi inými aj NASA, univerzita MIT či technologický gigant Apple.

XIMEA pôsobí na trhu od roku 1993 a kontinuálne rastie aj počet jej zamestnancov. Ako hovorí jeden z majiteľov firmy Michail Klimkovič, ich talentovaný tím sa rád púšťa aj do tých najnáročnejších výziev. „V našom portfóliu máme kamery, ktoré sú najmenšie, najrýchlejšie alebo majú veľmi vysoké rozlíšenie. Ich využitie je tak veľmi široké, vo vede, zdravotníctve či priemysle, ale aj v geolokačných aplikáciách, vo filmovom biznise či virtuálnej realite.“

Michail Klimkovič
Michail Klimkovič

XIMEA má aktuálne svoju výrobu sústredenú v priemyselných halách v Zohore a návrhy vznikajú v inžinierskom kampuse v Marianke, ktorý sa nachádza v lokalite obklopenej prírodou. „Keďže rozsah našich aktivít aj počet zamestnancov a obchodných kontaktov nepretržite rastie, už niekoľko rokov sme uvažovali o tom, že by sme časť nášho tímu presunuli do reprezentatívneho sídla v centre Bratislavy. Všetky naše požiadavky sa stretli v podobe kancelárií vo Vydrici,“ vysvetľuje M. Klimkovič.

Vydrica je jediným projektom v tesnom susedstve historického centra Bratislavy, ktorý umožňuje firmám kúpiť si vlastné priestory v budove A-čkovej kvality. A keďže ponuka bývania aj kancelárskych priestorov v tejto atraktívnej štvrti je obmedzená a ich hodnota do budúcna bude iba rásť, zaujímavé príležitosti sa tu otvárajú aj pre podnikateľov a investorov.

Dobrá adresa prináša viac klientov aj spokojných zamestnancov

Presťahovaním sa do VYDRICA Offices majú menšie a stredne veľké firmy šancu zvýšiť svoju prestíž a dostať sa k zaujímavejším spoluprácam. Kvalitné priestory na dobrej adrese podľa prieskumov fungujú aj ako dôvod pre návrat ľudí do kancelárie po pandémii a sú magnetom pri hľadaní a udržiavaní talentov. Práve kombinácia lokality a reprezentatívnosti bola hlavným dôvodom, prečo XIMEA obsadí vo VYDRICA Offices celé štvrté podlažie.

„Pre Vydricu sme sa rozhodli po zrelej úvahe kvôli kombinácii viacerých faktorov. Tie zahŕňajú jednak praktické dôvody lokality, ale aj dizajn, komornosť celého projektu a kvalita prevedenia. Ale rovnako je tento výber aj v súlade s našim cieľom stále sa vyvíjať novým a inovatívnym smerom, a popri tom pritiahnuť tých správnych ľudí, ktorí nás chcú na tejto ceste sprevádzať. A keďže uvažujeme o tomto priestore ako o dlhodobej investícii, možnosť kúpy vlastných kancelárií bol pre nás tiež jedným z benefitov,” približuje Michail Klimkovič.

Kúpa vlastnej kancelárie chráni firmy pred prudkým rastom nájomného

Príjemná mierka 5-poschodovej budovy poskytne firmám a ich zamestnancom komfortné pracovné prostredie. Medzi ďalšie výhody patrí variabilita priestoru, technologický štandard a energetická trieda budovy A1. „VYDRICA Offices predstavuje  komorné sídlo, ktoré sa nedelí so svojimi priestormi o stovky ďalších nájomcov či majiteľov, čo prináša so sebou mnohé praktické výhody,“ hovorí obchodný riaditeľ spoločnosti Vydrica Development Juraj Ťahún.

V ponuke sú na predaj štyri podlažia kancelárií s rozlohou od 250 do 550 m2 adva retailové priestory s rozlohou 130 a 180 m2 na prízemí budovy, pričom k priestorom je možné zakúpiť aj garážové státia a skladové priestory. Priamo vo VYDRICA Offices je na jednom podlaží na predaj 28 parkovacích miest, ale prenájom parkovacích miest bude možný aj v inej budove. Manažment návštev bude riadený prostredníctvom najmodernejšej elektronickej recepcie s integrovaným systémom.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa menším firmám oplatí priestory na podnikanie viac kupovať než prenajímať. Kľúčovou je pritom najmä atraktívna a dobre vybavená lokalita. Ak si firma vyhliadne ideálne priestory na dlhý čas, investuje do nich a nechce riskovať výpoveď zo zmluvy a opätovné investície do nového nájmu, má pri kúpe v porovnaní s nájmom úplnú istotu. Tento krok dáva najväčší zmysel v zmiešanej štvrti v dobrej lokalite, kde je dostatočný pohyb obyvateľov aj návštevníkov.

„Ak sa pozrieme na VYDRICA Offices, hlavným dôvodom pre kúpu je, že je to jediný priestor v takejto kvalite a lokalite, do ktorého môže firma investovať a profitovať z rastu hodnoty,“ uzatvára J. Ťahún.

VYDRICA Offices – fakty a čísla

  • výstavba: Q4 2023 – Q1 2025
  • kancelárie s rozlohou od 250 do 550 m2 na 4 podlažiach
  • 2 retailové priestory s rozlohou 130 a 180 m2 na prízemí budovy
  • elektronická recepcia s integrovaným systémom
  • 28 parkovacích miest na predaj priamo v budove s možnosťou nabíjania elektromobilov
  • 74 parkovacích státí pre návštevy v priľahlom parkovacom dome
  • priestor na odloženie bicykla a šatne pre zamestnancov vybavené hygienickým zázemím

Značky: