Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Do jubilejného 20. ročníka súťaže pre najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v strednej Európe sa prihlásilo 18 spoločností zo Slovenska. Výsledky súťaže a umiestnenie slovenských firiem sa dozvieme v októbri.

„Počet slovenských spoločností prihlásených do rebríčka už stabilne dosahuje dvojciferné čísla. Aj tento rok sa prihlásili úspešné firmy s významným rastom, a tak znova očakávame popredné umiestnenie niektorých z nich v regionálnom rebríčku. Pomáhame tak identifikovať budúcich regionálnych lídrov a podporujeme spoločnosti, ktoré majú najväčší potenciál meniť priemyselné odvetvia, trhy a podnikateľský sektor,“ vysvetlila Ivana Lorencovičová, vedúca partnerka spoločnosti Deloitte na Slovensku.

Vlani sa zo Slovenska v hlavnej kategórii regionálneho rebríčka CE Technology FAST 50 umiestnili 3 spoločnosti. Najvyššie umiestnenie dosiahla firma Sli.do, ktorá obsadila vynikajúce 4. miesto. Nasledovali ju spoločnosti Zelená pošta s.r.o. (11. miesto) a Instarea s.r.o. (27. miesto). V špeciálnej kategórií Veľká pätka (Big 5) sa umiestnil na piatom mieste Pixel Federation s.r.o. Úspešné boli slovenské firmy aj v kategórií Vychádzajúce hviezdy (Rising Stars), kde boli dvaja zástupcovia – itrinity a GreenWay Infrastructure s.r.o.

Spoločnosť Deloitte vyhlási výsledky 20. ročníka súťaže pre najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v strednej Európe v októbri. Súťaž je rozdelená do troch kategórií: Fast 50 (hlavná kategória), Vychádzajúce hviezdy (najmladšie spoločnosti) a Veľká päťka (najväčšie spoločnosti) a udeľujú sa v nej dve vedľajšie ceny – Cena za najväčšiu inováciu a Cena za sociálnu inováciu. Oprávnení súťažiaci budú automaticky prihlásení do súťaže Deloitte EMEA Technology Fast 500.