Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET, ktorá je svetovým lídrom v oblasti digitálnej bezpečnosti, uviedla svoje bezpečnostné riešenia pre koncové zariadenia posilnené o technológiu Intel® Threat Detection Technology (Intel® TDT). Spojením pokročilého viacvrstvového bezpečnostného softvéru s platformou Intel vPro 9. generácie v rámci nových procesorov Intel® Core™ 13. generácie, prinášajú spoločnosti ESET a Intel účinné riešenie pre malé a stredné firmy ako aj korporácie v boji proti ransomvéru.

„Všeobecná potreba detekcie a ochrany pred ransomvérom nás spolu so spoločnosťou Intel podnietila inovovať riešenia zabezpečenia koncových zariadení tak, aby držali krok s najnovšími druhmi ransomvérov. Začlenením detekcie už na úrovni Intel hardvéru do technologického arzenálu spoločnosti ESET sme schopní detegovať rôzne varianty ransomvérových hrozieb v priebehu ich vývoja, čo predstavuje nový míľnik v boji proti budúcim hrozbám,“ uviedol Előd Kironský, vedúci zabezpečenia firemných koncových zariadení spoločnosti ESET.

Táto integrácia predstavuje unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie prinášajúce vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú bezpečnostný softvér ESET pre koncové zariadenia na počítačoch s platformou Intel – vrátane Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials. Využitím technológie Intel TDT získava ESET prístup k modelom strojového učenia trénovaným na telemetrii na úrovni procesora s účelom detekcie ransomvéru. Organizácie, ktoré už používajú alebo si zakúpia kompatibilný hardvér Intel, tak majú v kombinácii s bezpečnostnými riešeniami ESET prístup k pokročilej ochrane pred ransomvérom.

„Firmy všetkých veľkostí sa obávajú ransomvéru, kybernetickej hrozby, ktorá môže mať ničivé finančné, reputačné a prevádzkové dôsledky. Sme preto radi, že môžeme rozšíriť naše partnerstvo so spoločnosťou ESET a ponúknuť malým a stredným firmám aj veľkým korporáciám účinné a správne dimenzované bezpečnostné riešenie, ktoré chráni pred známymi aj novovznikajúcimi hrozbami. Táto kombinovaná ponuka predstavuje významný krok vpred v boji proti ransomvéru. Komplexné riešenia spoločnosti ESET proti týmto pokročilým hrozbám na nás urobili veľký dojem,“ povedala Carla Rodríguez, Vice President and General Manager, Ecosystem Partner Enabling spoločnosti Intel.

ESET už 30 rokov pomáha firmám, vládam, distribučným spoločnostiam a spotrebiteľom chrániť sa pred najsofistikovanejšími kybernetickými hrozbami prostredníctvom komplexného balíka pokročilých bezpečnostných riešení. Integrácia Intel TDT umožňuje ochranným modulom, telemetrii a heuristike spoločnosti ESET spolupracovať s hardvérovou technológiou Intel pri detekcii ransomvéru s cieľom sledovať škodlivé šifrovanie na úrovni procesora a spoločne tak analyzovať a prekonať viac hrozieb.

Organizácie, ktoré majú záujem dozvedieť sa viac a využiť riešenia Intel vPro a ESET, môžu navštíviť túto stránku v anglickom jazyku.

Značky: