Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, je top dodávateľom firemnej IT bezpečnosti v regióne strednej a východnej Európy (CEE) a ukrajuje si najväčšiu časť podielu na trhu.

Podľa správy IDC Endpoint security software market shares 2017 je podiel spoločnosti ESET v CEE regióne 37,5 percenta, čím predbieha všetkých svojich konkurentov[1]. Analytická spoločnosť IDC odhadla, že ESET generoval zhruba 90 miliónov amerických dolárov z tržieb z IT bezpečnosti v tomto regióne v roku 2017 aj vďaka medziročnému nárastu o 13,5 percenta. ESET je taktiež zahrnutý do IDC zoznamu „etablovaných lídrov“, ide o veľké organizácie s rozsiahlymi výskumno-vývojovými tímami, odolnými bezpečnostnými riešeniami a výraznými investíciami do inovácií.

„ESET technológia pochádza zo strednej Európy a náš prvý softvér bol vytvorený pred viac než tridsiatimi rokmi priamo na Slovensku. Práve preto sme obzvlášť hrdí, že si držíme silnú pozíciu v CEE regióne. Sme radi, že sme vedúcim bezpečnostným výrobcom „made in European Union“, v rámci Európy naďalej expandujeme aj do našich rýchlo rastúcich západoeurópskych trhov,“ hovorí Miroslav Mikuš, riaditeľ obchodu a marketingu pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky.

IDC vo svojej správe obzvlášť poukazuje na šifrovanie a dvojfaktorovú autentifikáciu spoločnosti ESET, ktoré sú kľúčovými prvkami už aktívneho európskeho nariadenia GDPR. „Ako viacfaktorová autentifikácia tak aj šifrovanie sú k dispozícii pre firemných ESET zákazníkov s akceptovateľnou cenou a úrovňou komplexnosti a s taktiež jednoduchým používaním… Ponuka, ktorá sľubuje výrazné zlepšenie zabezpečenia pre ESET zákazníkov,“ napísal Mark Child, CEE Security Practice Lead spoločnosti IDC, ktorý je autorom správy. Podľa nej je z hľadiska tržieb ESET šestkou na trhu.

[1] Mark Child, Research Manager, Software, Central and Eastern Europe Endpoint Security Software Market Shares, 2017 (dáta pre rok 2017) K dispozícii na stránke IDC.

Značky: