Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ESET, globálny líder v oblasti digitálnej bezpečnosti, bol zaradený do správy spoločnosti Forrester The Endpoint Security Landscape za druhý kvartál tohto roka.

Správa poskytuje prehľad 33 celosvetových dodávateľov zabezpečenia koncových zariadení, medzi ktorými je ESET na základe tržieb z produktov uznaný ako „významný dodávateľ“ zabezpečenia koncových zariadení. Analýzy Landscape pomáhajú klientom spoločnosti Forrester lepšie sa zorientovať na trhu. Definujú aktuálny stav vyspelosti trhu, podrobne opisujú najnovšie trhové trendy a prípady použitia či poskytujú zoznam dodávateľov alebo poskytovateľov, ktorých môžu zákazníci uprednostniť na základe veľkosti, zamerania a geografickej polohy.

Ako sa uvádza v správe, riešenia na zabezpečenie koncových bodov sú prvou aj poslednou líniou obrany pre firemných používateľov, chránia ich zariadenia pred škodlivým softvérom, vyhľadávajú a reagujú na nebezpečné alebo škodlivé aktivity, a rýchlo a efektívne riešia incidenty. Preto sa táto správa zaoberá kľúčovým významom bezpečnosti koncových bodov a zaradením do nej je spoločnosť ESET uznaná ako významný hráč na tomto vyspelom trhu. Dodávatelia v správe sa líšia podľa veľkosti, geografickej polohy a prípadu použitia ich produktov.

Správa uvádza päť rozšírených prípadov použitia: zabezpečenie prehliadača, rozšírené bezpečnostné opatrenia,  flexibilné reportovanie, ochrana pred mobilnými hrozbami a ochrana nespravovaných zariadení. Ide o rozšírené prípady, ktorými sa zákazníci zaoberajú popri základných prípadoch použitia (ochrana koncových bodov, riešenie incidentov, kontrola zariadení). ESET patrí medzi dodávateľov, ktorí podľa spoločnosti Forrester v rámci rozšírených prípadov použitia poskytujú zabezpečenie prehliadača, flexibilné reportovanie a ochranu pred mobilnými hrozbami.

„V spoločnosti ESET pozorne sledujeme bezpečnostné prostredie, v ktorom sa my a naši zákazníci pohybujeme. Na základe našej telemetrie neustále rozširujeme ponuku ochrany koncových zariadení o nové funkcie. Naše riešenia sú vytvárané s ohľadom na našich zákazníkov, keďže zavádzame možnosti, ktoré kompenzujú nedostatok personálu v bezpečnostných tímoch našich zákazníkov, a umožňujú tak spoločnostiam sústrediť sa na svoju činnosť a na to, čo je pre nich skutočne dôležité. Sme veľmi hrdí na to, že sme boli zaradení do správy spoločnosti Forrester, pretože ako súkromná spoločnosť zameraná na technológie sme pri vývoji našich riešení vždy uplatňovali prístup založený na vedeckých poznatkoch a predovšetkým na bezpečnosti,“ uviedol Jakub Debski, produktový riaditeľ spoločnosti ESET. Celá správa je dostupná prostredníctvom predplatného alebo zakúpenia na tomto odkaze.

Značky:

Komentáre sú uzavreté