Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET oznámil akvizíciu DESlock+, uznávanej spoločnosti zaoberajúcej sa šifrovaním. Firmu odkúpil od jej bývalého manažmentu a spoločnosti Shackleton Ventures Investment. ESET plánuje integrovať riešenia DESlock+ do svojho širokého portfólia produktov pre domácich zákazníkov i firmy.

Medzi najobávanejšie oblasti digitálneho života firiem a používateľov patrí ochrana dát a osobných údajov. Zároveň organizácie, ako napríklad Európska komisia, presadzujú regulácie, ktoré budú od firiem a organizácií vyžadovať pri ochrane dát svojich používateľov implementáciu bezpečnostných opatrení, akými je šifrovanie.

„Nedávny prieskum uskutočnený vo firmách nám povedal, že dve tretiny z nich majú potrebu používať šifrovanie, ktoré by bolo súčasťou ich štandardného bezpečnostného riešenia,“ hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti ESET. „Pri predaji riešení DESlock+ ako súčasti ESET technologickej aliancie, sme mali veľmi dobré výsledky a veríme, že naši zákazníci budú spokojní s tým, že toto partnerstvo ďalej rozvíjame. Akvizícia DESlock+ nám umožní doplniť naše portfólio bezpečnostných produktov o skvelú šifrovaciu technológiu,“ dodáva Sbampato.

DESlock+, so sídlom v britskom Tauntone, sa špecializuje na pokročilé šifrovacie riešenia. So spoločnosťou ESET začal spolupracovať pred dvoma rokmi, keď sa stal súčasťou programu ESET technologická aliancia. „Šifrovanie hrá v bezpečnosti dôležitú úlohu a predstavuje trezor chrániaci citlivé informácie vašej firmy ako aj vaše osobné údaje,“ hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. „Našim plánom je plne integrovať zakúpenú technológiu do našich produktov pre firmy i domácnosti a ďalej ju rozvíjať,“ vysvetľuje Luka.

Existujúci dvanásťčlenný DESlock+ tím bol vedený výkonným riaditeľom Davidom Tomlinsonom, z ktorého sa stal manažér útvaru šifrovania spoločnosti ESET. Po akvizícii ESET neplánuje žiadne personálne zmeny. Všetci zamestnanci DESlock+ sa stávajú zamestnancami firmy ESET. „Tím sa veľmi teší na svoju budúcnosť v ESET rodine,“ opísal zmenu Tomlinson. Akvizíciou DESlock+ vzniklo ďalšie výskumné a vývojové centrum ESETu, čo firme umožní vyhľadávať miestny talent vo Veľkej Británii, kde tento líder v šifrovaní sídli.

DESlock+ je silný nástroj s patentovanou správou zdieľaní šifrovacích kľúčov, ktorý ponúka mnoho šifrovacích vlastností. Jeho súčasťou je bezpečná vzdialená správa riadená cez webový prehliadač, mobilná verzia pre iOS a taktiež DESlock+ Go, ktorý dovoľuje prístup k zašifrovaným dátam aj na pracovných staniciach, ktoré nemajú nainštalované riešenie DESlock+.

Značky: