Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET, líder v IT bezpečnosti so sídlom v Európskej únii, expanduje svoje technologické centrá v strednej Európe.

Už tento mesiac otvorí nové pobočky pre výskum a vývoj v Žiline a v Brne, Českej republike.

Ide už o ďalšie dve technologické pracoviská, ktoré ESET otvára v roku 2017 v rámci plánovanej expanzie. Začiatkom roka ESET otvoril výskumné a vývojové centrá v rumunskom Jasy a v kanadskom Montreali.

„Centrum v Brne sme vybrali pre geografickú blízkosť k bratislavskej centrále, tamojšie zázemie technologických univerzít a samozrejme aj IT talentu, ktorý je v tomto regióne k dispozícii,“  hovorí technologický riaditeľ spoločnosti ESET Juraj Malcho. „V Českej republike už máme v Prahe okrem obchodnej a distribučnej pobočky, aj pracovisko pre detekciu kybernetických hrozieb. Časť vývoja sa nachádza aj v pobočke v Jablonci nad Nisou. Brnianske pracovisko tak výborne dopĺňa našu prítomnosť na českom trhu, ako aj naše globálne technologické aktivity,“ dodal Malcho.

Pobočku v tom čase otvorí ESET aj v Žiline. Tá je tretím pracoviskom spoločnosti na Slovensku. Popri centrále v Bratislave už pred pár rokmi otvoril vývojové centrum v Košiciach, ktoré sa zameriava najmä na antispamové technológie. Naproti tomu Žilina bude spolupracovať na vývoji produktov ESETu, ktoré sú určené pre firemnú klientelu.

Minulý rok ESET expandoval do Británie, kde otvoril vlastnú distribučnú pobočku, podobne ako v nemeckom Mníchove.

Značky: