Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, prekročil 23 rokov po svojom založení hranicu tisíc zamestnancov. Toto číslo zahŕňa všetkých zamestnancov bratislavskej centrály, regionálnych pobočiek a výskumných a vývojových centier vo svete. Slovenská antivírusová jednotka ani po dosiahnutí tohto míľniku s rastom nekončí a svoje rady plánuje ešte tento rok rozšíriť o desiatky nových zamestnancov. Tých hľadá pre svoje pobočky na Slovensku, v Čechách a v Poľsku prostredníctvom online hry a ďalších netradičných úloh, ktoré sú zverejnené na portáli www.joineset.sk.

Spoločnosť bola oficiálne založená v roku 1992, päť rokov po vydaní prvej verzie už legendárneho antivírusového softvéru NOD (Nemocnica na okraji disku). V tom istom roku trojica zakladateľov Miroslav Trnka, Rudolf Hrubý a Peter Paško prijali prvú zamestnankyňu Miriam Hirnerovú, ktorá pre firmu pracuje dodnes. „Bolo pre mňa zaujímavé sledovať, ako rastieme z malej kancelárie na firmu s pobočkami v exotických krajinách. Mňa si majitelia našli cez rádiotrh práce, vtedy by som neverila, že naše produkty si budú môcť ľudia kúpiť v 180-tich krajinách,“ vysvetľuje Hirnerová, ktorá momentálne pracuje na obchodnom oddelení.

Rast firmy bol pritom plynulý. Desiateho zamestnanca spoločnosť prijala v roku 1995 a stého v roku 2006. Počet päťsto zamestnancov dosiahol ESET až v roku 2010. Aktuálne tisíci zamestnanec sa venuje vývoju softvéru, ktorý spoločnosť používa na svoje interné účely.

Tento rok plánuje bezpečnostná spoločnosť rozšíriť počet zamestnancov nielen vo svojej bratislavskej centrále, ale aj v českom a poľskom technologickom centre. Desiatky nových programátorov a technológov hľadá netradične cez webový portál www.joineset.sk. Pre nádejných reverzných inžinierov je na webe pripravený program Crackme, ktorý musia zanalyzovať a nájsť v jeho programovom kóde ukryté tri heslá. Zručnosti programátorov preverí online hra Botwarz, v ktorej hráči medzi sebou súperia vo vytvorení čo najefektívnejšej umelej inteligencie. Špeciálne úlohy si ESET prichystal aj pre tých uchádzačov, ktorí majú záujem o technologické pozície zamerané na spracovanie veľkých dát, webové technológie a databázy.

Značky: