Nové verzie ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivírus a ESET Smart Security Premium obsahujú viaceré zlepšenia.

Široká škála bezpečnostných vylepšení zahŕňa detekciu škodlivého kódu, zabezpečenie online bankovníctva, hesiel a podporu inteligentných domácností. S neustále sa zvyšujúcim množstvom hlásených kybernetických útokov je nevyhnutné, aby boli používatelia pri svojich online aktivitách chránení. Tieto aktualizácie produktov sa zameriavajú na kľúčové problémy vrátane ochrany online platieb a zabezpečenia pred hrozbami, ktoré cielia na online bankovníctvo. Pokrývajú tiež krádeže identity, úniky osobných údajov, odcudzenia hesiel a zabezpečenie pripojených zariadení.

ESET neustále zdokonaľuje svoje riešenia, aby zabezpečil, že používatelia budú vybavení najnovšími technológiami v oblasti kybernetickej bezpečnosti pri zachovaní nízkej záťaže na systém. Aktualizácie prinášajú vyladenie HIPS (Host-Based Intrusion Prevention System) a modulov pokročilého strojového učenia, ktoré zabezpečujú rýchlu ochranu pred novým a doteraz neznámym škodlivým kódom.

Medzi ďalšie kľúčové aktualizácie patria nové skenovacie nástroje Kontrola WMIKontrola systémových registrov, ktoré sú schopné detegovať škodlivý kód, ktorý zneužíva Windows Management Instrumentation alebo hierarchickú databázu Windows Registry. Modul Zariadenia v domácej sieti je tiež vylepšený o presnejšiu detekciu zariadení pripojených do domáceho routera a o jednoduchšie riešenie nájdených problémov.

Finančná bezpečnosť je najvyššou prioritou a inovovaná Ochrana online platieb obsahuje špeciálny zabezpečený režim internetového prehliadača, prostredníctvom ktorého môžu používatelia bezpečne platiť online. Nová funkcia umožňuje používateľom predvolene spúšťať ľubovoľný podporovaný prehliadač v zabezpečenom režime. Pri zapnutom zabezpečenom režime je komunikácia klávesnice a myši s prehliadačom šifrovaná, aby sa zabránilo odchytávaniu prihlasovacích údajov alebo finančných informácií keyloggermi. Sú to škodlivé kódy, ktoré pre útočníkov odchytávajú stlačené klávesnice. Ochrana online platieb navyše upozorňuje používateľov na zapnutý Remote Desktop Protocol (RDP) a upozorňuje ich na nebezpečenstvo zneužitia škodlivým kódom, ktorý sa zameriava na RDP.

ESET Password Manager bol kompletne prerobený a obsahuje nové funkcie, ako vzdialené odhlásenie sa z webových stránok a vzdialené vymazanie histórie prehliadania z internetového prehliadača. ESET Password Manager je aj naďalej k dispozícii ako rozšírenie pre prehliadače a aj ako natívna mobilná aplikácia.

Na Slovensku sú riešenia pre domácnosti naďalej k dispozícii aj ako súčasť zvýhodneného balíka ESET Family Security Pack, ktorý až po dobu 18 mesiacov chráni štyri zariadenia. Viac o bezpečnostných riešeniach spoločnosti ESET pre domácnosti a pre platformu Windows nájdete na tejto stránke.

Značky: