Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bezpečnostná spoločnosť ESET dnes vydáva nový rad komplexných bezpečnostných produktov a služieb vytvorených tak, aby veľkým firmám a organizáciám poskytovali na mieru šité pokročilé riešenia určené na proaktívnu detekciu hrozieb a efektívnu ochranu ich zariadení a dát.

Ako informovala analytická firma Forrester, nákupcovia chcú „bezpečnostné riešenie, ktoré konsoliduje schopnosti a minimalizuje komplexitu všade tam, kde sa to len dá.“ Nový rad ESET bezpečnostných riešení pre firmy a organizácie tieto požiadavky spĺňa.

Jeho súčasťou je niekoľko bezpečnostných služieb spolu s ochranou koncových firemných zariadení. Úplne nové riešenie ESET Enterprise Inspector je Endpoint Detection and Response (EDR) nástrojom, ktorý v reálnom čase monitoruje a vyhodnocuje všetky aktivity na počítačoch v sieti a v prípade potreby umožňuje bezpečnostnému administrátorovi okamžite zareagovať. Údaje čerpá z oceňovaného riešenia na ochranu firemných koncových zariadení ESET Endpoint Security. Jeho nová verzia využíva na odchytávanie neznámych nových hrozieb, napríklad ransomwaru, dodatočné vrstvy ochrany, vrátane vybraných algoritmov strojového učenia.

Pre využitie maximálneho potenciálu EDR riešenia spoločnosti ESET obsahuje nový rad cielené bezpečnostné služby. Ide napríklad o ESET Threat Hunting, on-demand forenznú službu určenú na detailné vyšetrovanie špecifických bezpečnostných incidentov, a o ESET Threat Monitoring, ktorý firmám poskytuje nepretržitý monitoring dát z ESET Enterprise Inspectora pre analýzu všetkých typov bezpečnostných upozornení. Nezávislou službou je ESET Threat Intelligence. Tá poskytuje globálny pohľad na špecifické hrozby a zdroje útokov, ktoré sú verifikované vo výskumných a vývojových centrách ESETu a taktiež v cloudovom systéme detekcie a prevencie ESET LiveGrid, ktorý získava informácie zo 110 miliónov senzorov na celom svete.

Pre vytvorenie najkompaktnejšieho riešenia na trhu je ESET EDR nástroj doplnený o ESET Dynamic Threat Defense, cloudový sandbox poskytujúci okamžitú analýzu novovzniknutých alebo ransomwarových hrozieb ešte predtým, než preniknú do firemnej siete.

ESET vydáva taktiež ESET Security Management Center, nasledovníka úspešného ESET Remote Administratora. Táto pokročilá konzola poskytuje kompletný náhľad do siete a ESET firemných riešení, plnú bezpečnostnú správu a reporting z jedného a zároveň prehľadného kontrolného panelu.

Oceňované bezpečnostné riešenia spoločnosti ESET sú vytvárané tak, aby pokrývali potreby kľúčových IT security profesionálov a poskytujú kompaktnú sadu, ktorá môže byť nasadená nezávisle alebo spolu s existujúcimi ESET riešeniami. Aby splnili špecifické požiadavky individuálnych zákazníkov, sú v ponuke v niekoľkých balíkoch.

“Chápeme, že globálne firmy si vyžadujú kybernetické zabezpečenie vytvorené špeciálne pre nich. Na našom novom rade bezpečnostných riešení sme totiž pracovali práve s mnohými z nich,“ hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. „Veríme, že akákoľvek veľká firma by mala mať možnosť spravovať svoje bezpečnostné riešenia ľahko a sme radi, že naše nové riešenia IT administrátorom zjednodušujú život a jednoducho sa integrujú do ich siete,“ dodáva Malcho.

Viac informácií o nových bezpečnostných riešeniach a službách pre veľké firmy a organizácie nájdete na tejto ESET stránke.

Značky: