Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ESET, globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti, získal od nezávislej testovacej organizácie AV-TEST ocenenia Top produkt pre operačný systém Windows. Toto hodnotenie získali ESET riešenia v oboch najnovších kategóriách testov, ktoré sa zamerali na bezpečnostný softvér pre firmy a domácnosti. Ocenenie Top produkt získali ESET Endpoint Security 7.3 určený pre firemných zákazníkov a ESET Internet Security 13.2 určený pre domácnosti. V augustovom a októbrovom teste dosiahli perfektné skóre v oblasti ochrany a použiteľnosti.

AV-TEST, popredná nezávislá testovacia organizácia, používa na vytváranie čo najrealistickejšieho a čo najpresnejšieho testovania jednu z najväčších zbierok vzoriek škodlivého kódu na svete.

Testy hodnotia najlepší bezpečnostný softvér pre operačný systém Windows pre domácnosti a pre firemných používateľov. Všetci zúčastnení výrobcovia sú hodnotení na základe ochrany, výkonu a použiteľnosti. V oboch hodnoteniach – jednom zameranom na domácnosti a druhom zameranom na firmy – získal ESET perfektné skóre 6 bodov v oblasti ochrany, ktorá meria zabezpečenie pred škodlivým kódom. Perfektné skóre 6 získal ESET aj v kategórii použiteľnosti, ktorá meria dopad bezpečnostného softvéru na použiteľnosť počítača. Obe riešenia získali taktiež takmer perfektné skóre (5,5 bodu) v kategórii výkonu, ktorá meria dopad riešenia na rýchlosť a denné používanie počítača.

Okrem týchto skvelých výsledkov získal ESET v lete aj svoj stý AV-TEST certifikát. Ocenenie prišlo desať rokov od prvého testu uskutočneného v júni 2010 v ktorom získal ESET svoj prvý AV-TEST certifikát.

„Je nesmierne povzbudivé nielen to, že naďalej dostávame ocenenia za naše bezpečnostné riešenia pre domácnosti a firmy, ale taktiež to, že sme hodnotení aj na základe desiatich rokov konzistentných a vynikajúcich výsledkov v nezávislých testoch. V ESETe sme mimoriadne hrdí na našu prácu v oblasti ochrany technológií. Toto uznanie od spoločnosti AV-TEST opätovne potvrdzuje, že naše riešenia v reálnom svete fungujú. Firmy a domáci používatelia si môžu byť istí, že sú s ESETom v bezpečných rukách. Po neobvyklom roku 2020 nebolo nikdy dôležitejšie chrániť svoje citlivé informácie a dáta pokročilým bezpečnostným softvérom, či už doma alebo v práci,“ hovorí Roman Kováč, riaditeľ výskumu v spoločnosti ESET.

Viac o bezpečnostných riešeniach spoločnosti ESET pre operačný systém Windows nájdete na tejto stránke.

Značky: